אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרושה נני: השכר - 12 אלף דולר בחודש

דרושה נני: השכר - 12 אלף דולר בחודש

האומנות שמטפלות בילדיהם של עשירי בריטניה מקבלות תנאים מופלגים כמו שעון רולקס, דירה משלהן, ביטוח בריאות פרטי ועוד. אבל עם אילו דרישות משונות הן צריכות להתמודד מצד הבעלים?

01.02.2018, 20:59 | שירות כלכליסט

האומנות שמטפלות בילדיהם של עשירי בריטניה מרוויחות יותר מ-100 אלף ליש"ט בשנה (כ-143 אלף דולר, קרוב ל-12 אלף דולר לחודש), ומקבלות הטבות כמו חופשות, הוצאות רכב, ביטוח בריאות פרטי ודירות משלהן. רבות מסוכנויות אומנות היוקרה פועלות מלונדון, ומטפלות בצאצאים של מפורסמים ואנשי עסקים, אך גם אומנות יוקרה מצפון לגבול מקבלות סכומים דומים – ומטפלות סקוטיות מספרות שהן מקבלות גם בונוסים וחברויות בחדרי כושר. אומנת סקוטית סיפרה שהסיבה היחידה בזכותה היא מועסקת היא שהסכימה להאכיל את החמור של המשפחה בגזר אחד ביום.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר בנושא שבוצע ע"י Direct Line Select Premier Insurance, מצא שהשכר המתועד הגבוה ביותר בבריטניה לאומנת שחיה עם המשפחה הוא 104 אלף ליש"ט – יותר מפי ארבע מהשכר הממוצע במדינה.

אומנת (אילוסטרציה). בונוסים וחברויות בחדר כושר, צילום: Getty אומנת (אילוסטרציה). בונוסים וחברויות בחדר כושר | צילום: Getty אומנת (אילוסטרציה). בונוסים וחברויות בחדר כושר, צילום: Getty

השכר הגבוה ביותר משולם בלונדון, אולם המחקר מצא שסוכנות אומנות אחת בסקוטלנד דאגה לשכר ממוצע של 76 אלף ליש"ט לעובדות שלהה, הוא מגיע גם ל-100 אלף ליש"ט אם האומנת צריכה לנסוע לחו"ל עם המשפחה.

מעסיקים מסוימים באים גם בדרישות ספציפיות לאומנות שלהם, כולל קריטריון של "אומנות מכוערות בלבד", או מיומנויות של מדריכת סקי.

אחת הסוכנויות סיפרה שהיא עבדה עבור משפחה שרצתה רק אומנת בריטית שיודעת בישול טבעוני ומדברת מנדרינית שוטפת, בעוד אחרות ביקשו רק "אומנות במידה 34".

מרי פופינס מרי פופינס מרי פופינס

אומנת אחרת שרואיינה עבור המחקר תיארה כיצד קיבלה בית לעצמה אחרי שטיפלה במשך עשר שנים בילדי המשפחה, ואחרת סיפרה שקיבלה שעון רולקס עם שמות הילדים חרוטים עליו, לכבוד יום הולדתה ה-40.

דבי סולטר, המנהלת של סוכנות האומנות היוקרתית Greycoat Lumleys שמפעילה סניף באדינבורו, אמרה שהחברה החלה לפעול מצפון לגבול לפני שלוש שנים בתגובה לביקוש הגובר לשירותי אומנה. "הביקוש לאומנות בעלות כישורים ספציפיים הולך ועלה. יש אנשים שמחפשים אומנות שמתמחות בתינוקות, או בתאומים, בעוד מאומנות של ילדים מבוגרים יותר מצפים להיות גם מורות פרטיות, או סוכנות בית. עליהן להיות בעלות כישורים מגוונים", כך אמרה סולטר. היא הוסיפה: "אנחנו רואים עלייה בביקוש בסקוטלנד. טיפול בילדים הפך להיות קשה יותר עבור הורים עובדים. אמהות רבות רוצות לחזור לעבודה ואפשרויות האומנה לא תמיד מציעות את הגמישות שאנשים כאלה צריכים כשעבודתם היא תובענית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות