אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי החודש הגרוע בשלוש השנים האחרונות - הביטקוין צולל מתחת ל-9,000 דולר צילום: שאטרסטוק

אחרי החודש הגרוע בשלוש השנים האחרונות - הביטקוין צולל מתחת ל-9,000 דולר

המטבע הקריפטוגרפי המוביל ירד בינואר ב-29%, ובשבוע שעבר סיכם ירידה של 14%; החמרת הרגולציה בנוגע למטבעות הווירטואליים במדינות רבות מהווה גורם משמעותי בירידת הערך של הביטקוין מאז תחילת השנה

01.02.2018, 18:38 | שירות כלכליסט
הביטקוין לא הצליח היום (ה') להישאר מעל רף ה-10,000 דולר. עם סיכום החודש הגרוע ביותר של המטבע בשלוש השנים האחרונות, על רקע מגוון מכשולים הנערמים בפני הביטקוין כמו גם בפני שאר המטבעות הווירטואליים.

קראו עוד בכלכליסט

הביטקוין הגיע היום לשווי של 10,203.07 דולר, ונותר מעל רף ה-10,000 במשך זמן מה, עד אשר ירד ב-11.7% לשווי של 8,970.3 דולר.

המטבע הקריפטוגרפי המוביל ירד בינואר ב-29% - הירידה הגדולה ביותר בחודש אחד מזה שלוש שנים. בשבוע האחרון הביטקוין נסחר סביב שווי של 10,000 דולר כשהוא עלה וירד מספר פעמים מעליו ומתחתיו, אך לבסוף סיכם ירידה של 14% מאז יום ראשון שעבר.

החודש הגרוע ביותר בשלוש השנים האחרונות. ביטקוין, צילום: ALTCOINTODAY החודש הגרוע ביותר בשלוש השנים האחרונות. ביטקוין | צילום: ALTCOINTODAY החודש הגרוע ביותר בשלוש השנים האחרונות. ביטקוין, צילום: ALTCOINTODAY

צעדים רגולטוריים מחמירים שננקטים ברחבי העולם מהווים גורם חשוב בחולשה שמפגינים הביטקוין ודומיו מאז תחילת השנה.

הירידה הנוכחית מתרחשת על רקע דבריו של שר האוצר ההודי ארון ג'ייטלאי, שהתייחס להחמרה עתידית של הרגולציה על המטבעות הווירטואליים במדינה. ג'ייטלאי אמר היום שהממשלה "אינה רואה את המטבעות הקריפטוגרפים כמטבעות חוקיים, ותבצע צעדים למניעת שימוש בהם למימון פעילות לא חוקית או כאמצעי תשלום".

אתמול דיווח הניו יורק טיימס שמספר הולך וגדל של משקיעים במטבע הווירטואלי חושש שפלטפורמת המסחר במטבעות דיגיטליים ביטפינקס (Bitfinex) ניפחה את ערך הביטקוין וערכים של מטבעות נוספים. ביום שלישי דיווח בלומברג על כך שבחודש דצמבר ועדת המסחר לחוזים עתידיים על סחורות (CFTC) זימנה לחקירה את ביטפלינקס ואת חברת המטבעות הקריפטוגרפיים תת'ר, אשר מנוהלות בחלקן על ידי אותם אנשים.

בנוסף לאלו, פייסבוק הודיעה השבוע שהיא תאסור על הופעת פרסומות למטבעות קריפטוגרפיים ולהצעות מטבע ראשוניות.

 

"הסיכוי היחיד של המטבעות הדיגיטליים לחוות תחיה מחודשת, היא הזרמה של כספים בעיקר על ידי שכבת המילניאלז של אוכלוסיית המשקיעים בהם", כך אמר ג'ון קיקלייטר, אסטרטג מטבע ראשי ב-Daily FX.

עם זאת, בהתייחסו ל"חששות לגבי היציבות" של המטבעות הווירטואליים, קיקלייטר מאמין שהסיכוי הזה הוא קלוש למדי כרגע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות