אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציב 2019: שלוש יוזמות של כחלון יצאו מחוק ההסדרים צילום: יואב דודקביץ

תקציב 2019: שלוש יוזמות של כחלון יצאו מחוק ההסדרים

האוצר נכנע והוחלט כי הקמת מוסד בוררות חובה בין המבוטחים לחברות הביטוח ייצא מחוק ההסדרים; הסעיף שנועד להגדיל את טוהר המידות בשלטון המקומי וחיוב החברות הממשלתיות לדווח לציבור על אירועים אף הם ייצאו

01.02.2018, 15:12 | עמרי מילמן

הצוותים של שר האוצר משה כחלון ויו"ר הכנסת צפויים לסכם כי הקמת מוסד בוררות חובה בין המבוטחים לחברות הביטוח ייצא מחוק ההסדרים, בעקבות התנגדות היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון, ובעקבת לחץ של נשיא לשכת עורכי הדין וחברות הביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

עוד סוכם, כי גם הסעיף שנועד להגדיל את טוהר המידות בשלטון המקומי, דרך העברת ניהול המכרזים מגורמים הפוליטיים ברשויות לדרגים המקצועיים (מנכ"ל, יועץ משפטי וגזבר) ייצא מחוק ההסדרים.

מהלך נוסף שייצא מהחוק מחייב את החברות הממשלתיות לדווח לציבור על אירועים שונים המשפיעים על החברה כשם שחברות ציבוריות נדרשות, בעוד שעד היום החובה היחידה שלהן היא לדווח לרשות החברות הממשלתית.

גם מענק על אשפוז והאפשרות להשית קנס על חברות תשתית בתנאים מסוימים יצא מחוק ההסדרים.

סעיף נוסף שניסו באוצר להכניס נועד להעניק פטור ממס רכישה למתווכים בעסקאות של פינוי בינוי על מנת למנוע מצב של כפל מס ולפשט את התהליכים, וכן סעיף שנועד למנוע את האפשרות של שר האוצר להאריך את הפטור ממס הכנסה שמוענק למשך עשור לעולים חדשים ותושבים חוזרים.

עוד יצא מהחוק - סעיף המעניק תוספות תקציב לבתי החולים עבור פעילות הפגיות.

שר האוצר משה כחלון , צילום: יאיר שגיא שר האוצר משה כחלון | צילום: יאיר שגיא שר האוצר משה כחלון , צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
איזה מנוול כחלון, כל מה שלטובת הציבור, הוא פוסל
אבל דווקא מה שחרית הציבור- הוא משאיר. את הבאת ההודים והסינים כתחלופה זולה לעובדי ההייטק הישראלים, הוא לא ביטל. דווקא את זה הוא השאיר, כדי למצוא חן בעיניי חבריו, מנכ״לי ההייטק שרוצים להוריד שכר לעובדים שלהם, ע״י הבאת עובדים ממדינות עולם שלישי שמנוצלים לרעה, וכך הם יחליפו את עובדי ההייטק. מפריע לכחלון שאנשים משכילים שעובדים קשה ומרוויחים ביושר, מרוויחים כמותו. זה אוכל אותו מבפנים, אז הוא עושה הכל כדי לדפוק אותם (כמו שבשנתיים האחרונות העלה להם מיסים). חבל שעובדי ההייטק צריכים מפלגה (10 מנדטים).
יניב  |  02.02.18
לכל התגובות