אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני הסכמים חדשים יכניסו לטבע 1.4 מיליארד דולר צילום: Getty

שני הסכמים חדשים יכניסו לטבע 1.4 מיליארד דולר

טבע ואלרגן הגיעו להסדר במחלוקת הקשורה לעסקת הרכישה של אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן; במקביל, דיווחה ענקית התרופות כי השלימה את מכירת עסקי בריאות האישה שלה לקרן השקעות פרטית

01.02.2018, 15:44 | דרור רייך

שני דיווחים מעודדים מגיעים היום (ה') מחברת טבע, שמשמעותם בשורה התחתונה תוספת של 1.4 מיליארד דולר לקופתה של החברה. במקביל מודיעה חברת הפארמה הישראלית על שינויים קלים בהסדרי ההלוואות מול הבנקים.  

קראו עוד בכלכליסט

טבע ואלרגן הגיעו להסדר במחלוקת הקשורה לעסקת הרכישה של אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן - המחלוקת נגעה לתשלומי חשבונות וחובות עבר.

טבע, צילום: בלומברג טבע | צילום: בלומברג טבע, צילום: בלומברג

על פי ההסדר, אלרגן תשלם לטבע סכום חד פעמי של 700 מיליון דולר ותוותר על טענות שונות הנוגעות למחלוקות האמורות. הסכום יועבר לטבע במהלך הרבעון הראשון של 2018. טבע ציינה כי בכוונה להשתמש בחלק מהתשלום לטובת החזר חובות שלה.

לפי הדיווח, נכון ל-12 בינואר 2018 אלרגן מחזיקה ב-68.7 מיליון מניות טבע. כחלק מעסקת הענק באוגוסט 2016 קיבלה אלרגן 100 מיליון מניות טבע. אלרגן כבר דיווחה כי היא נמצאת כעת בתהליך הדרגתי של מכירת המניות.

בהודעה נוספת שיצאה היום מטבע, נאמר כי החברה השלימה את מכירת עסקי בריאות האישה שלה לקרן ההשקעות הפרטית CVC Capital Partners. עסקי בריאות האישה של טבע כוללים מוצרי אמצעי מניעה, פוריות, גיל המעבר ואוסטיאופורוזיס תמורת 703 מיליון דולר במזומן.

גם במקרה זה דיווחה טבע כי בכוונתה להשתמש במזומן לטובת החזר הלוואות בנקאיות.

בעסקאות האמורות שימש מורגן סטנלי כיועץ פיננסי לטבע, ארנסט אנד יאנג שימש כיועץ בענייני חשבונאות, ו-Goodwin Procter שימשה כיועצת המשפטית.

תיקונים להסכמים

בהודעה שלישית שמוציאה היום טבע מעדכנת החברה על תיקונים שבוצעו להסכמי ההלוואה הבנקאיים שלה. יחסי המינוף המתוקנים (חוב נטו ל-EBITDA) אליהם התחייבה טבע בהסדרי האשראי הבנקאי, יאפשרו יחסי מינוף מקסימאליים שיעלו בהדרגה עד 5.9 פעמי, עד סוף שנת 2018, וייפחתו בהדרגה לכדי 3.5 פעמים עד סוף 2021.

נכון להיום, סכום ההלוואה בדולר אמריקאי עומד על 1.6 מיליארד דולר, ועוד סכום הלוואה ביין יפני של כ- 1.4 מיליארד דולר, כמו כן, סכום המסגרת האשראי של טבע יופחת מ-4.5 מיליארד דולר ל-3.0 מיליארד דולר. התיקונים כוללים תנאים נוספים כגון, התחייבות של טבע לא לחלק דיבידנדים לבעלי מניות רגילות כל עוד היחס הפיננסי של ההתניות (חוב נטו ל- EBITDA) עולה על 4.75 פעמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות