אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף עידן הזירוקס: נרכשת על ידי פוג'י פילם צילום: gizmodo

סוף עידן הזירוקס: נרכשת על ידי פוג'י פילם

ענקית צילום המסמכים נפלה קורבן גם היא לעידן הדיגיטלי נטול הנייר ותירכש על ידי חברת הצילום היפנית. היקף המיזוג יעמוד על כ-6.1 מיליארד דולר וצפוי להסתיים בקיץ הקרוב

01.02.2018, 17:01 | יואב סטולר
זירוקס תתמזג עם Fujifilm אחזקות בעסקה בהיקף של כ-6.1 מיליארד דולר. המהלך שמובילות השתיים שכבר מקיימות מיזם משותף, פוג'י זירוקס, נועד להרחיב את האיחוד על מנת לחסוך בעלויות, על רקע הירידה בביקוש להדפסה משרדית בעידן הדיגיטלי.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה שפורסמה אמש מגיעה כשזירוקס נמצאת כבר עם הגב לקיר ומחויבת למצוא מקורות צמיחה חדשים כדי להמציא את העסק מחדש ולהפיח בו חיים. בדומה לזו גם הרוכשת, Fujifilm מעוניינת להאיץ את פעולותיה בתחום באמצעות אספקת שירותים חדשים לטיפול במסמכים.

סוף עידן הזירוקס, צילום: digibarn סוף עידן הזירוקס | צילום: digibarn סוף עידן הזירוקס, צילום: digibarn

על פי הדיווח, מיזוג חטיבות המחקר והפיתוח, הרכש ויחידות נוספות יספק לתאגיד החדש חיסכון של לפחות 1.7 מיליארד דולר עד 2022. זאת בעוד שכיום מחזיקה Fujifilm מחזיקה ב-75% מפוג'י זירוקס שמוכר פתרונות צילום באזור אסיה, מיזם משותף שמתקיים מזה כ-50 שנה.

על מנת לאפשר את העסקה הוחלט בהנהלות לבצע קומבינציה בה פוג'י זירוקס המשותפת תרכוש בחזרה את אחזקותיה בפוג'יפילם תמורת כ-6.1 מיליארד דולר בעזרת אשראי בנקאי. באמצעות נזילות זו תוכל פוג'י-פילים לרכוש 50.1% ממניות זירוקס. מהלך שעתיד להסתיים לדבריהן בחודשי יולי אוגוסט.

את ניהול התאגיד ימלא ג'ף ג'ייקובסון מזירוקס ומנכ"ל Fujifilm יכהן כיושב הראש של החברה. החברה משולבת - פוג'י זירוקס תהיה לחברת בת של הרוכשת ותנוהל במטות שבאמריקה וביפן. החלטה שמתבססת על כך שהמיזם המשותף כמעט ועבר כבר את מחצית המכירות של החברה האם ואת הרווחיות שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות