אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפבית מחפשת לקוחות בתחום הנפט: במו"מ עם ארמקו להקמת מרכז טכנולוגי בסעודיה צילום: רויטרס

אלפבית מחפשת לקוחות בתחום הנפט: במו"מ עם ארמקו להקמת מרכז טכנולוגי בסעודיה

החברה האם של גוגל תעזור לענקית הנפט להקים מרכזי נתונים ברחבי סעודיה; גוגל מתחרה באמזון ומיקרוסופט בעסקי השכרת אחסון מקוון, והמיזם המשותף יתן לה דריסת רגל משמעותית באיזור

01.02.2018, 18:01 | שירות כלכליסט

ענקית הנפט הסעודית ארמקו ואלפבית, החברה האם של גוגל - שתיים מהחברות הגדולות בעולם - נמצאות במו"מ לבנייה משותפת של מרכז טכנולוגיה גדול בממלכה הסעודית.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מהמאמץ המשותף, אלפבית תעזור לארמקו להקים מרכזי נתונים ברחבי סעודיה, עוד לא ברור איזה מידע יאחסנו המרכזים או מי ינהל אותם.

לארי פייג לארי פייג' מנכ"ל אלפבית | צילום: בלומברג לארי פייג

בכירים בשתי החברות, כולל מנכ"ל אלפבית לארי פייג', ניהלו בחודשים האחרונים שיחות לגבי המיזם הפוטנציאלי, וזכו לתמיכתו של הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמן אשר מעוניין להביא עוד מיומנויות טכנולוגיות לממלכה.

עם זאת, פרטים רבים עדין צריכים להיסגר וטרם ברור מתי או אם בכלל תיחתם העסקה. גודל המיזם הפוטנציאלי אינו ברור, אם כי הוא עשוי להיות גדול דיו כדי להיות מונפק בבורסה הסעודית.

שיתוף פעולה כזה יעזור לקדם את התפתחות המגזר הטכנולוגי בסעודיה. הנסיך מוחמד ציין שהתפתחות הטכנולוגיה במדינה היא חלק עיקרי בתוכניתו הידועה בשם "חזון 2030", שמטרתה היא ניתוק סעודיה מתלותה בנפט.

גוגל של אלפבית נמצאת במרדף אחרי אמזון ומיקרוסופט בעסקי השכרת כוח מיחשוב ואחסון מקוון, ומיזם משותף עם ארמקו יוכל לתת לה דריסת רגל משמעותית בסעודיה שממהרת לפתח את מגזר הטכנולוגיה שלה. לאף אחת משלוש החברות אין באיזור מרכז נתונים גדול, למרות שלאמזון יש תכניות לפתוח מרכז כזה בבחריין ומיקרוסופט הודיעה שהיא תפתח שני מרכזי נתונים בדרום אפריקה בשנה הקרובה.

בנוסף, אמזון קרובה לחתימה על עסקה בשווי מיליארד דולר לבניית שלושה מרכזי נתונים בסעודיה, עסקה שצפויה להתפרסם במהלך מסעו של הנסיך מוחמד בארה"ב השנה.

מרכז מידע גדול בסעודיה יכול לעזור לגוגל לזכות בעסקים מלקוחות בתעשיית הנפט שמעוניינים להעביר את פעילויות המיחשוב שלהם לענן. העלויות של מרכזים כאלה יכולות להגיע למיליוני דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות