אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת VMware ו-Dell: בדרך למיזוג צילום: בלומברג

עסקת VMware ו-Dell: בדרך למיזוג

הדיווח הקודם כלל את האפשרות ש-VMware תרכוש את Dell במהלך סיבובי או שהאחרונה תחזור ותנפיק את עצמה בבורסה. כעת מתברר שיש גם אפשרות למיזוג מלא

02.02.2018, 14:03 | רפאל קאהאן

אחרי שבוע של גישושים והערכות נראה ש-VMware ו-Dell מתחילות לבדוק ברצינות את האפשרויות שעומדות מולן. על פי דיווח של סוכנות רויטרס מהיום (שישי), שתי החברות מבררות כיצד עשוי להתבצע מיזוג ביניהן. 

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח הקודם כלל את האפשרות ש-VMware תרכוש את Dell במהלך סיבובי או שהאחרונה תחזור ותנפיק את עצמה בבורסה. כעת מתברר שיש גם אפשרות למיזוג מלא ביניהן. עם זאת מדובר במהלך מורכב מאחר שאף ש-Dell מחזיק בכ-80% ממניות VMware, שאריתן מוחזקות בידי הציבור.

המהלך הבא יכלול הבאה של המהלכים האפשריים בפני דירקטוריון VMware ומינוי ועדה מיוחדת שתחקור את העניין והשפעתו על מניות המיעוט. הוועדה תוודא שהמהלך לא יפגע באותם משקיעים והחלטתה תקבע במידה רבה את ההיתכנות של כל אחת מהאפשרויות שהועלו עד כה.

מייקל דל, צילום: יאיר שגיא מייקל דל | צילום: יאיר שגיא מייקל דל, צילום: יאיר שגיא
המהלך, אם יבשיל, מה שעדיין לא בטוח, יסייע ל-Dell להחזיר את החוב האדיר שלה שנוצר לאחר עסקת הרכישה של EMC שיצאה לדרך ב-2016. היקפה הכולל של הרכישה עומד על כ-67 מיליארד דולר, הגדולה ביותר בתחום הטכנולוגיה עד כה. החוב של Dell עומד כעת על 50 מיליארד דולר, מתוכם כ-7.85 מיליארד דולר באגרות חוב שמועד פקיעתן השנה.

שווייה של Dell לפני המיזוג עמד על כ-25 מיליארד דולר, אך VMware שווה כיום כ-51 מיליארד דולר, יותר מפי 2. החברה הגדילה את הכנסותיה בשנים האחרונות בהיקף דו ספרתי, אך השנה האחרונה לא הייתה כה טובה כבעבר, והכנסותיה גדלו רק בכ-6.7%. עם זאת היא עדיין צפויה להמשיך ולגדול לפחות בקצב דומה גם בשנה הקרובה.

Dell לעומת זאת אינה במצב טוב. תחום המחשבים בה נמצא מרכז עסקיה מצטמצם בגלל העלייה בהיקף השימוש במכשירי מובייל. על פי IDC שוק המחשבים הצטמק בכ-0.2% השנה והמגמה צפויה להימשך. EMC גם לא מצליחה להתרומם בגלל הגידול המסיבי בשימוש בשירותי ענן ארגוניים בתחום האחסון.

האפשרות השלישית שעומדת על הפרק תהיה רכישת מניות המיעוט של VMware בידי Dell. אך מדובר במהלך שלא יוכל להתממש לפני ספטמבר בגלל התחייבות חוזית שהייתה חלק מתנאי הרכישה של EMC. עם זאת מהלך כזה צפוי לעלות יותר כסף מכיוון שמשקיעי המיעוט ידרשו פרמיה על המניות שבידיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות