אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן חוששת מהשוואה בינה לבין אדולף היטלר צילום: רויטרס

פולקסווגן חוששת מהשוואה בינה לבין אדולף היטלר

החטיבה האמריקאית של חברת הרכב ביקשה דחייה במספר משפטים בה היא מעורבת; זאת לאחר שעורך דינם של התובעים אותה התייחס לפרשת הניסוי בקופים ואמר כי "אי אפשר שלא להיזכר בשורת אירועים מההיסטוריה שעירבה הרעלה בגז בהוראת אדם שלמעשה נכח בפתיחת מפעל פולקסווגן הראשון"

03.02.2018, 13:52 | שירות כלכליסט

החטיבה האמריקאית של חברת פולקסווגן ביקשה אתמול (ו') דחייה בכמה משפטים שהיא ממתינה להם סביב פרשת פליטת מזהמים ("דיזלגייט"), וזאת מחשש שכמה הערות "מתסיסות" שנאמרו בסרט טלוויזיה תיעודי על ידי עו"ד שמייצג בעלי מכוניות ייצרו דעות קדומות בקרב חבר המושבעים.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שכמעט כל בעלי המכוניות מתוצרת החברה בארה"ב הסכימו לקחת חלק בהסדר שגובש ב-2016, יצרנית המכוניות הגרמנית נתבעת ע"י כמה לקוחות לאחר שהודתה בספטמבר 2015 שרימתה במבחני פליטה של מנועי דיזל, במה שהצית את המשבר העסקי הגדול בהיסטוריה שלה.

משפט הונאת הצרכנים הראשון מערב לקוח מצפון קרוליינה שקנה ב-2014 מכונית מדגם ג'טה מונע דיזל, והוא אמור להתחיל ב-26 בפברואר.

אך לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט, החטיבה האמריקאית של פולקסווגן ביקשה משופט במחוז פיירפקס, וירג'יניה, לדחות את ההליך בלפחות שישה חודשים, לאחר שעו"ד המייצג למעלה מ-300 בעלי מכוניות דיזל, מייקל מלקרסן, העניק ראיון בו התייחס לשימוש בקופים על ידי החברה כדי לבחון השפעות אדי הדיזל הרעילים, וזאת בשנת 2014.

בראיון שנתן לסרט תיעודי ששודר בנטפליקס, מלקרסן ביקר את הניסויים, והוסיף: "אי אפשר שלא להיזכר בשורת אירועים מההיסטוריה שעירבה הרעלה בגז שנעשתה בהוראת אדם שלמעשה נכח בפתיחת מפעל פולקסווגן הראשון" – התייחסות די ברורה למנהיג גרמנית הנאצית, אדולף היטלר.

עורכי הדין של החברה טענו שהערות אלה ימנעו משפט הוגן. לדבריהם, "פרסומים שקדמו למשפט קישרו את החברה ישירות לאדולף היטלר ולשואה". מלקרסן מצידו טען שזהו לא יותר מ"ניסיון של החברה לדחות את יום הדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות