אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת ביטן: המשטרה עיכבה 4 חשודים נוספים - בהם המשנה לראש עיריית ת"א

פרשת ביטן: המשטרה עיכבה 4 חשודים נוספים - בהם המשנה לראש עיריית ת"א

בין המעורבים שעוכבו בתיק חקירה 1803: המשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי, קבלנים ופעילת ליכוד. מפרטי החקירה עולה כי ביטן ביקש מגלעדי לעזור ליזם הנדל"ן דרור גלזר לקדם פרויקט מגורים לסטודנטים בת"א, שבגינו אמור היה גלזר לגרוף כמיליון שקל

04.02.2018, 08:40 | זוהר שחר לוי ו-ynet

תיק חקירה 1803: המשטרה עיכבה הבוקר (א') תחת אזהרה ארבעה חשודים נוספים במסגרת חקירת הפרשה המייחסת עבירות שוחד לח"כ דוד ביטן ולבכירים נוספים בעיריית ראשל"צ, החשודים בביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, שוחד, הלבנת הון ועבירות לפי חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה. המעורבים שעוכבו לחקירה הם המשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי, שני קבלנים ופעילת ליכוד. המשטרה החליטה כי גלעדי יובא להארכת מעצרו כמו גם הפעילה ואחד הקבלנים. המשטרה אף ביצעה חיפושים בביתם ובמשרדיהם.

חקירת הפרשה מנוהלת על ידי משטרת ישראל, במשותף עם רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

קראו עוד בכלכליסט

גלעדי כבר עוכב לחקירה במסגרת הפרשה במהלך חודש דצמבר האחרון ושוחרר בתנאים מגבילים. הוא נחקר, בין השאר, על רקע חשד לקבלת שוחד בקשר לפרויקט נדל"ני בשכונת פלורנטין בתל אביב. כפי שנחשף ב"כלכליסט", במשטרה נבדק החשד כי יזם הנדל"ן דרור גלזר שילם שוחד לגלעדי לקידום הפרויקט וכן נבדק החשד כי חלק מכספי השוחד גם הועברו לביטן.

גלעדי, באמצעות בא כוחו עו"ד אריה שרעבי, הכחיש מיד לאחר חקירתו הראשונה את הטענות הללו. אולם לחיזוק טענות החוקרים, במהלך החיפושים אצל "איש הכספים" של ביטן, משה יוסף, מצאה המשטרה כמה וכמה צ'קים שגלזר העביר לו – כספים שהמשטרה טוענת כי היו כספי שוחד. בגרסתו הראשונית טען יוסף כי מקורם של הכספים בייעוץ סיפק לגלזר, דבר שלא הניח את דעת החוקרים.

ח"כ דוד ביטן
ח"כ דוד ביטן צילום: אוהד צויגנברג

מפרטי החקירה עולה כי ביטן ביקש מגלעדי לעזור לגלזר לקדם פרויקט מגורים לסטודנטים בתל אביב, שבגינו אמור היה גלזר לגרוף כמיליון שקל לכשיתקבל היתר הבנייה. על פי חשד החוקרים, מטרת העזרה הייתה בין היתר להגדיל את מספר יחידות הדיור.

גלזר כבר חתם על חוזה מול היזמים ולפיהם קיבל 150 אלף שקל לתחילת העבודה, ועוד מיליון שקל היה אמור לקבל עם קבלת ההיתר. פרויקט אחר בנחלת בנימין, שם על פי החשד ביקש גלזר להגדיל את מספר יחידות הדיור בבניין מ-10 ל-14 באמצעות פיצול דירות.

הפרויקט השלישי קשור לבקשתו של גלזר לבטל דרישה לחנייה מסתובבת גם כן בפרויקט במרכז תל אביב. הגם שבכל המקרים מדובר בתוספות שאפשר לקבל על פי חוק, הרי שעדותו של גלזר שטען כי שילם סכום של 250 אלף שקל במצטבר עבור הטיפול של ביטן היא שהופכת את העניין לפלילי.

גלזר מסר לחוקרים איך אחת לכמה חודשים היה מעביר סכום של כמה עשרות אלפי שקל למשה יוסף, מי שכונה "הבנקאי" של ביטן, והיה מקבל בתמורה קבלה בגין רכישת רהיטים. לאחר שגם יוסף מסר עדות מפורטת בעניין הייתה זו שאלה של זמן מתי ייפתח הגל השני של המעצרים.

בשבוע שעבר נחקר ח"כ ביטן בפעם השישית במשרדי להב 433 בה שמר על זכות השתיקה, כפי שעשה גם בחקירותיו הקודמות. ביטן עומד במרכזה של הפרשה, המכונה תיק 1803, ובה נטען כי קיבל כספי שוחד מאנשי עסקים וקבלנים כדי לקדם את עניינם. עוד נטען כי מי ששימש כ"איש הכספים" שלו וכצינור להעברת כספי השוחד הוא מקורבו משה יוסף.

המשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי, צילום: עמית שעל המשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי | צילום: עמית שעל המשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות