אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הטבח" בוול סטריט: עשירי העולם הפסידו 70 מיליארד דולר ביום אחד צילום: רויטרס

"הטבח" בוול סטריט: עשירי העולם הפסידו 70 מיליארד דולר ביום אחד

המשקיעים חוששים מקצב העלאת הריבית; המיליארדר וורן באפט עמד בראש רשימת המפסידים, לאחר שהונו פחת ב-3.3 מיליארד דולר. לעומת זאת מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, הגדיל את הונו ב-3.2 מיליארד דולר

04.02.2018, 11:13 | שירות כלכליסט

500 האנשים העשירים בעולם הפסידו ביום שישי האחרון 68.5 מיליארד דולר, בעקבות הירידות החדות בוול סטריט שנבעו מחשש המשקיעים לגבי קצב העלאת  הריבית.

קראו עוד בכלכליסט

המיליארדר וורן באפט עמד בראש רשימת המפסידים, לאחר שהשיל 3.3 מיליארד דולר מהונו וסיים את שלשום במקום השלישי במדד עשירי העולם של בלומברג עם 90.1 מיליארד דולר. לעומת זאת, מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מוביל את רשימת 67 בעלי הממון שדווקא הגדילו את עושרם, לאחר שהונו גדל ב-3.2 מיליארד דולר.

בזוס הוא כיום האיש העשיר בעולם, עם הון של 118.8 מיליארד דולר. במהלך יום שישי הונו אף עבר את ה-120 מיליארד אך ירד בהמשך. בחודשים האחרונים הוא עקף את ביל גייטס (הון של 92.1 מיליארד) ואת וורן באפט (89.9 מיליארד), לאחר שהונו גדל ב-28.2 מיליארד דולר רק מאז אוקטובר האחרון.

 ג ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון | צילום: אי פי איי  ג

הונו של בזוס תפח לאחרונה כתוצאה מהישגים פיננסיים יוצאים מן הכלל של אמזון ברבעון האחרון. ענקית המסחר הדיגיטלי הודיעה ביום חמישי שהגיעה לרווח שיא של 1.9 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, במהלכו טיפסו ההכנסותב-38% ל-60.5 מיליארד דולר, ועלו על הציפיות בוול סטריט. המשקיעים הריעו לתוצאות ביום שישי והקפיצו ב-3% את מניית החברה, אשר עלתה בסך הכל ב-75% ב-12 החודשים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות