אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה הסתיר מוטי בן ארי בהצהרת ההון צילום: עמית שעל

מה הסתיר מוטי בן ארי בהצהרת ההון

ממצאי חקירת מס הכנסה מעלים כי היועץ הפיננסי לקבוצת חברות הגז והנפט אקוויטל של קובי מימון, וחברו הקרוב של שר הרווחה חיים כץ, לא כלל בהצהרת ההון שלו לשנת 2015 שני חשבונות בנק שבהם היו 225 מיליון שקל ומהם משך כספים לצרכים אישיים

05.02.2018, 09:11 | תומר גנון
מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי לקבוצת חברות הגז והנפט אקוויטל של קובי מימון, וכן חברו הקרוב של שר הרווחה חיים כץ, לא כלל בהצהרת ההון שלו לשנת 2015 שני חשבונות בנק שבהם היו 225 מיליון שקל ומהם משך כספים לצרכים אישיים, בין היתר לצורך בניית בית בסביון ששוויו מוערך ב־5–6 מיליון שקל. כך עולה עד כה ממצאי חקירת מס הכנסה נגד בן ארי, החשוד בהעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים מרווחים בהיקף של יותר מ־150 מיליון שקל שהפיק ממסחר בניירות ערך בשנים 2006–2015.

מוטי בן ארי , צילום: עמית שעל מוטי בן ארי | צילום: עמית שעל מוטי בן ארי , צילום: עמית שעל

בן ארי טען בחקירתו שכלל לא היה צריך לכלול חשבונות אלה בהצהרת ההון שלו, מכיוון שמדובר בחשבונות השקעה בני"ע השייכים לאמו ואחותו. חשבונות שלדבריו לאור ניסיונו המקצועי הוא ניהל עבורן. לטענתו, הכספים שמשך היו במסגרת התחשבנות מול בני משפחה. לאחר שנת המס 2015 נרשם בן ארי כבעלים משותף בשני חשבונות אלה, לדבריו בעצת רו"ח למקרה של פטירה של בעל החשבון.

חקירת מס הכנסה נגד בן ארי בחשד שפעל בדרכי מרמה, עורמה או תחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס על הכנסות, וכן מסר בדו"ח לפקיד השומה תרשומת כוזבת, נפתחה באוגוסט, בעקבות חילופי מידע מול רשות ני"ע, שחקרה חשד לשימוש במידע פנים וביצוע עבירות שוחד על ידי בן ארי והשר כץ.

מטעמו של בן ארי נמסר: "בהצהרת המס שלו נכללו כל חשבונות הבנק שלו, ומלוא המסים בשל הכנסותיו שולמו כדין. הצהרות ההון נערכו בסיוע רו"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות