אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד השיכון יקצה כ-50 מיליון שקל לשיקום שכונות דרום תל אביב

משרד השיכון יקצה כ-50 מיליון שקל לשיקום שכונות דרום תל אביב

זאת כחלק מהחלטת ממשלה בשיתוף משרד האוצר ועיריית תל אביב. התוכנית תמוקד בשכונת נווה שאנן

05.02.2018, 10:07 | נמרוד בוסו
פעילותו הנמרצת של משרד התחבורה להשארת התחנה המרכזית החדשה — המפגע הסביבתי הגדול ביותר באזור דרום תל אביב - במקומה, מעמידה באור מעט מגוחך את הצהרות הממשלה מהשבועות האחרונים באשר לחשיבות שיקום השכונות באזור. הצהרות אלה באו בעיקר על רקע הוויכוח הסוער בשאלת גירושם של מבקשי המקלט והפליטים, שכ־20 אלף מהם גרים בשכונות אלה, מגבולות המדינה.

בנקודת הזמן הרגישה הזו מקדם משרד הבינוי והשיכון החלטת ממשלה שמטרתה לסייע בשיקום שכונות דרום תל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". המהלך נעשה בשיתוף כמה משרדים נוספים, שהמרכזיים בהם הם משרד האוצר, משרד החינוך, משרד העבודה והרווחה ועיריית תל אביב.

רחוב נווה שאנן בתל אביב, צילום: יריב כץ רחוב נווה שאנן בתל אביב | צילום: יריב כץ רחוב נווה שאנן בתל אביב, צילום: יריב כץ

התוכנית צפויה לכלול עבודות פיזיות לשיקום תשתיות ושיפוץ חזיתות במספר נקודות בדרום תל אביב. כמו כן, היא תכלול צעדים לחיזוק מערכת החינוך הפורמלית והבלתי־פורמלית, ליווי קשישים והקמת נקודת משטרה נוספת.

התוכנית אינה נחשבת לגדולה במונחים ממשלתיים. היקפה הכספי עומד נכון לשעה זו על כ־50—60 מיליון שקל. תקציב זה אינו סופי. במהלך השבוע צפויה להתקיים ישיבה נוספת בין אנשי האוצר ומשרד השיכון בנושא.

כחלק מתהליך העבודה על ההחלטה יצאו בערב יום חמישי האחרון שר השיכון יואב גלנט וראש עיריית תל אביב רון חולדאי לסיור משותף בשכונות דרום העיר. בסיור השתתפו גם מנכ"ל עיריית תל אביב מנחם לייבה, חברת מועצת העיר סוזי כהן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון חגי רזניק וכמה פקידים זוטרים יותר.

לפי המודל המתגבש, יישום ההחלטה יתוקצב על ידי הממשלה ועיריית תל אביב במשותף. עיקר הכסף יגיע מהממשלה, שתשתמש בתקציב של תוכנית שיקום שכונות של משרד השיכון והבינוי. משרד החינוך ומשרד העבודה והרווחה צפויים להקצות לתוכנית כמה מיליוני שקלים. משרד האוצר צפוי להקצות גם הוא סכום דומה.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר גלנט כי האתרים המדויקים שבהם תפעל התוכנית עדיין לא נקבעו, אך נראה כי נווה שאנן — השכונה שבה מצוי הריכוז הגבוה ביותר של מבקשי מקלט — צפויה להיכלל בה. לשאלה אם הוא מסכים לאמירות של חלק מחבריו לממשלה כי גירוש הפליטים הוא תנאי לשיקום דרום תל אביב השיב גלנט כי הוא מעוניין להתייחס לסוגיית הגירוש. עם זאת, הוא ציין כי "אין ספק שהכמות הגדולה של השונים הבלתי־חוקיים בשכונת נווה שאנן ובשכונות נוספות בדרום העיר מונעת מהאזור להתקדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הגיע הזמן להפסיק לזרוק כסף לפח
הטובה הכי גדולה שהעיריה והמדינה יכולים לעשות לטובת תושבי תל אביב ותושבי נווה שאנן בפרט, היא לכפות על כולם תוכנית פינוי בינוי מסיבית. להפסיק לגרד ולשקם פינות שלא ניתנות לשיקום. להוציא את.התושבים לשכירות זמנית, הרים את כל האיזור בשופלים ולבנות את מרכז העיר מחדש כשכונת מגורים מודרנית, חדשה ויפה. אם התוכנית תגרום לכמה בעלי בתים עלובים להתעשר, זה יהיה רק רווח צדדי וצודק שתושבי העיר חייבים לתושבי נווה שאנן על השנים שבהם נכפה עליהם לחיות בפיח ועשן האוטובוסים.
די לשקם מה שלא ניתן לשיקום  |  19.03.18
3.
חבל
עצוב לי ששוב משרד השיכון שהיה אמור לדאוג לפתרונות מגורים לכלל האוכלוסיה-דואג לפתרונות דווקא למשקיעים. שהרי דירות בתל אביב לא היו ברי השגה לזוגות צעירים וסטודנטים.. מזל שיש יזמים שלוקחים את הפרוייקט שנקרא-"דיור בר השגה" בידים כמו פרי נדלן שבונה במרכז הארץ דירות במחירים טובים לזוגות צעירים וסטודנטים!
אפרת  |  06.02.18