אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד רשת כלבו בארה"ב קורסת: בון-טון הגישה בקשה לפשיטת רגל צילום: איי פי

עוד רשת כלבו בארה"ב קורסת: בון-טון הגישה בקשה לפשיטת רגל

הרשת, המפעילה 260 חנויות, בוחנת את מכירתה או חלקים ממנה. החברה נאבקת עם נטל חוב כבד ועם מכירות חלשות בשל מעבר קונים לרכישות באינטרנט. לאחרונה הגישו גם הרשתות טויס אר אס, פיילס וג'ימבורי בקשות דומות

05.02.2018, 12:41 | שירות כלכליסט

רשת החנויות האמריקאית בון-טון (Bon-Ton), הודיעה כי הגישה אתמול (א') בקשה להגנה מפני נושיה ושהיא בוחנת את מכירתה של החברה כולה או חלקים ממנה.

הרשת, המפעילה 260 חנויות בארה"ב, הגישה את הבקשה בבית המשפט לפשיטות רגל בדלוור. החברה נאבקת עם נטל חוב כבד ועם מכירות חלשות בשל מעבר קונים לרכישות באינטרנט, ורשמה ירידה במכירות בעונת החגים. זאת חרף חוזקה של הכלכלה, שבה קמעונאיות רבות רושמות ביצועים חזקים.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה האחרונה הגישו מספר רב של רשתות מובילות בארה"ב בקשה להגנה מפני נושים, וביניהם טויס אר אס (Toy R Us), פיילס שו-סורס (Payless ShoeSource) וג'ימבורי (Gymboree). בינתיים, אמזון ראתה זינוק ברווח הרבעוני שלה, שנסק אל מעבר לרף ה-1 מיליארד דולר. זאת על רקע עלייה במכירת מכשירים מופעלים קולית, במספר המנויים לשירות הפריים שלה ורכישת רשת הול פודס (Whole Foods).

רשת בון-טון. מכירות חלשות בשל מעבר קונים לרכישות דרך האינטרנט, צילום: איי פי רשת בון-טון. מכירות חלשות בשל מעבר קונים לרכישות דרך האינטרנט | צילום: איי פי רשת בון-טון. מכירות חלשות בשל מעבר קונים לרכישות דרך האינטרנט, צילום: איי פי

בון-טון, המפעילה חנויות תחת שמה וכן את הרשתות בוסטון סטור (Boston Store ), קארלסונ'ס (Carson's), יונקרס (Younkers), הרברגרס (Herberger's ) ואלדר בירמן (Elder-Beerman), אמרה בדו"חות רגולטורים שהגישה לאחרונה, כי היא מנהלת מגעים עם בעלי החוב לשחזור חובה, העומד על מיליארד דולר.

בנובמבר אמרה החברה כי תסגור עשרות חנויות ב-2018 והשבוע פירטה 42 אתרים ברחבי ארה"ב שבהן ייסגרו החנויות.

אתמול (א') הודיעה החברה כי היא מתכוונת להגיש בקשה להגנה מנושיה לשם "בחינת אלטרנטיבות אסטרטגיות אפשריות", ובהן מכירת החברה כולה, או חלקים ממנה.

"כרגע אנו מנהלים מגעים עם משקיעים פוטנציאליים ועם בעלי החוב שלנו בנוגע לתוכנית שחזור פיננסי. הצעדים שאנו נוקטים כעת נועדו לקנות לנו זמן נוסף וגמישות פיננסית לשם בדיקת האפשרויות העומדות בפנינו". כך כתב בהודעה נשיא ומנכ"ל החברה, ביל טרייסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות