אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברודקום לא מוותרת, מנסה לקנות את קוואלקום ב-120 מיליארד דולר צילום: CNA Finance

ברודקום לא מוותרת, מנסה לקנות את קוואלקום ב-120 מיליארד דולר

מדובר בהצעה גבוהה ב-15% מההצעה הקודמת שהגישה, כדי ליצור טיטאן חדש בעולם השבבים; קוואלקום נלחמת בניסיון ההשתלטות של ברודקום וטוענת שההצעה נמוכה מדי. דירקטוריון החברה צפוי לדון בה בחודש הבא

05.02.2018, 13:38 | רפאל קאהאן
ברודקום צפויה להעלות את היקף ההצעה שלה לרכישת קוואלקום. לפי דיווח של רויטרס, ההצעה תוסיף בין 10 ל-12 דולר למניה להצעה הקודמת, שעמדה על כ-70 דולר למניה. ההיקף הכולל של העסקה צפויה לעמוד על כ-120 מיליארד דולר אם מחיר המניה יקובע.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, קוואלקום לא צפויה להיכנע לניסיון ההשתלטות; על פי הדיווח, ההצעה תידון בפגישת הדירקטוריון שתיערך בתחילת מרץ הקרוב. במהלכה צפויה לנסות ולמנות נציגים שלה כדי לכופף את ההתנגדות. הצעה זו תגיע לאחר שבנובמבר שעבר דחה דירקטוריון קוואלקום את הצעתה הראשונה של ברודקום ששווייה עמד אז על כ-130 מיליארד דולר.

מעבד קוואלקום, צילום: CNA Finance מעבד קוואלקום | צילום: CNA Finance מעבד קוואלקום, צילום: CNA Finance

עם זאת, בדירקטוריון טוענים שההצעות של ברודקום נמוכות מדי ומשוות לחברה ערך "מוזל". שווי השוק של קוואלקום עומד כיום על כ-97.4 מיליארד דולר. פרמיה של 15% על שווייה יכול אכן להתפרש כהצעה נמוכה מדי.

האם תירכש קוואלקום?

על אף היותה ענקית שבבים, עומדת קוואלקום בפני עתיד לא ברור. רוב עסקיה נוגעים לייצור שבבי מובייל לסמארטפונים. אך השוק שלהם הצטמק לאחרונה בעיקר בגלל ירידה בדרישה בסין. זאת ועוד, היא מנהלת מאבק משפטי מתיש מול אפל ועשויה להידרש להוצאות לא מתוכננות אם תפסיד.

זאת ועוד, החברה נמצאת בתהליך רכישת NXP ההולנדית (שרכשה את נכסי מוטורולה לשעבר) עבור כ-38 מיליארד דולר. עד כה העסקה צפויה להיסגר כפי שנצפה והיא קיבלה את כל האישורים הרגולטוריים למעט משלטונות סין שעשויים לגרום לעיכובים ולהציב מגבלות. קוואלקום נדרשת לתמרן בזהירות. שווייה לאחר שתסיים את רכישת NXP אכן יזנק והצעתה של ברודקום כנראה מיועדת לקבל את החברה עם NXP במחיר של קוואלקום לבדה.

מהבחינה דירקטוריון קוואלקום צדק בטענתו להצעה נמוכה מדי. ואולם, מניית קוואלקום עלולה להגיב באופן שלילי להצטמקות הדרישות לסמארטפונים חדשים - מגמה שנרשמה השנה ומטרידה את תעשיית המובייל כולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות