אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירוקים משכו את העתירה - ופרויקט הרוח הענק של אנלייט יוצא לדרך צילום: אנלייט

הירוקים משכו את העתירה - ופרויקט הרוח הענק של אנלייט יוצא לדרך

זאת לאחר שבג"ץ המליץ למשוך את עתירת החברה להגנת הטבע כנגד הקמת פרויקט הרוח הגדול בישראל שכולל הצבה של 40 טורבינות בחלקה הדרומי של רמת הגולן בעלות של כמיליארד שקל

05.02.2018, 15:07 | ליאור גוטמן
בג"ץ המליץ למשוך את עתירת החברה להגנת הטבע כנגד הקמת פרויקט הרוח הגדול בישראל. כך נודע לכלכליסט. מדובר בפרויקט "בראשית" של חברת אנלייט, שכולל הצבה של כ-40 טורבינות שימוקמו בחלקה הדרומי של רמת בגולן ובקרבת תל פרס, בעלות השקעה שנאמדת בכמיליארד שקל. עם סיום ההקמה, שנאמדת לקראת סוף העשור, יספק המתקן כולו כ-130 מגה וואט, מתקן שיהווה שיא ישראלי למתקן ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות. התעריף שאושר למתקן זה נע סביב 37 אג' לקילוואט/שעה.

קראו עוד בכלכליסט

טורבינות רוח של אנלייט, צילום: אנלייט טורבינות רוח של אנלייט | צילום: אנלייט טורבינות רוח של אנלייט, צילום: אנלייט

החברה להגנת הטבע עתרה בעבר נגד הקמת המתקן בשל חשש מפגיעה נופית או בעופות נודדים, אולם בג"ץ המליץ לעותרים למשוך את העתירה, למצות את ההליך התכנוני המלא, ורק אז - אם וכאשר יתגלו לתפיסת הארגון בעיות - אז ניתן יהיה לתבוע מחדש.

מאנלייט נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט לדחיית העתירה של חל"ט בנושא מיזם רוח בראשית. זהו ניצחון גדול לכל מי שתומך באנרגיה ירוקה ונקייה תוך שמירה על הסביבה ועקרונות הקיימות. דחיית העתירה היא המשך להחלטת הועדה לתשתיות לאומית לאשר הפרויקט להפקדה והחלטת הועדה המחוזית צפון לתמוך בפרויקט. שתי ההחלטות התקבלו ברוב מכריע. מיזם רוח בראשית הוא בשורה אדירה להפחתת זיהום האוויר בארץ ולהשתתת ייצור חשמל על מקורות טבעיים ומתחדשים גם במדינת ישראל, כפי שמתבצע בכל העולם. התכנית כוללת מערכת מוכחת שתבטיח, בצד התועלות הסביבתיות הכבירות שלה, גם הגנה מלאה על העופות הדורסים והנודדים ברמת הגולן, כיאה לתכנית סביבתית מתקדמת".

מהחברה להגנת הטבע הדגישו שבדיון שהתקיים היום, נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, אמרה ש"יש כאן טענות של טעם לכאורה, מצד החברה להגנת טבע", אך יש למצות קודם כל את ההליך התכנוני ורק לאחר מכן, במידה והחברה תרצה, לשוב לבית המשפט. החברה להגנת הטבע קיבלה את המלצת השופטת ומשכה את העתירה. מהחברה להגנת הטבע נמסר כי היא תמשיך לפעול לשמירה והגנה על הנשרים ברמת הגולן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות