אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על הכוונת של רשות המסים: ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק בבריטניה צילום: Getty

על הכוונת של רשות המסים: ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק בבריטניה

הרשות קיימה סבב שיחות עם בנקאים בריטיים במטרה לקדם את נוהל הגילוי מרצון שנכנס לתוקף לאחרונה. על פי ההערכות עשרות מיליוני דולרים של ישראלים מוחזקים כיום במערכת הבנקאות הבריטים ואינם מדווחים כחוק

05.02.2018, 16:04 | עמרי מילמן

מנהל רשות המסים, משה אשר, קיים בסוף השבוע שעבר סבב פגישות עם המערכת הבנקאית בלונדון במטרה לשכנע את הבנקאים הבריטים לדחוף את לקוחותיהם הישראלים לחשוף את הונם בהליך של גילוי מרצון שנכנס לתוקף לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

אשר ונציגי הרשות הציגו לבנקאים הבריטים את המהלכים השונים שנעשים בשנים האחרונות ברשות המסים ואת פרטי נוהל הגילוי מרצון שנכנס לתוקף בדצמבר האחרון.

על פי הערכות של רשות המסים ישנם היום עשרות מיליארדי דולרים של ישראלים במערכת הבנקאות הבריטית שחלקם אמנם מדווחים על פי החוק לרשות המסים אולם חלקם לא, ואותם מבקשת כעת רשות המסים לחשוף ולהסדיר את תשלום המס עליהם.

מנהל רשות המסים, משה אשר, צילום: אוראל כהן מנהל רשות המסים, משה אשר | צילום: אוראל כהן מנהל רשות המסים, משה אשר, צילום: אוראל כהן

גורמים ברשות המסים ציינו כי הבנקאים עמם ישבו גילו הערכה לנוהל החדש שעימו יצאה רשות המסים שכולל (כמו בפעם הקודמת) גם הליך אנונימי המאפשר למי שרוצה להסדיר את ההון הלא מדווח שלו קודם כל באמצעות עורך דין או רואה חשבון, ורק לאחר שמייצגו מגיע לסיכום עם הרשות הוא חושף את זהותו. הבנקאים הבריטים הביעו נכונות לשתף פעולה בין היתר לאור כך שרשות המסים הישראלית לא דורשת מאותם בעלי הון להעביר את הכסף לארץ, אלא רק לדווח עליו, ולשלם מס במקרה הצורך.

  , צילום: Getty צילום: Getty   , צילום: Getty

בהתאם להסכם הבילטרלי להעברת מידע פיננסי (CRS) בו ישראל לוקחת חלק, בספטמבר הקרוב אמורה רשות המסים להתחיל להעביר ולקבל מידע העדכני לדצמבר 2017, אותו הסכם בינלאומי צפוי לדחוף את בעלי החשבונות הלא מדווחים לזרועותיה של הרשות שבלאו הכי תקבל מידע מהבנקים הבריטים בסופו של דבר לגבי חשבונות של תושבים ישראלים. עם זאת, התקנות המסדירות את אותו הסכם במערכת החוקים הישראלית תקועות כבר זמן רב בוועדת הכספים אצל יושב הראש, ח"כ משה גפני, מה שמונע מהבנקים להעריך להעברת המידע מצידם. הדבר עלול להביא לכך שבסופו של דבר העברת המידע מצידה של ישראל תידחה וכך גם קבלת המידע ממדינות אחרות.

גורמים ברשות ציינו כי עם תחילתו של נוהל הגילוי מרצון הקודם ב-2014, נפגשו בכירי רשות המסים עם הבנקים השוויצרים, מה שהביא לכך שרוב הגילויים שנעשו במסגרת אותו הליך (שהסתיים שנה שעברה) היו משוויץ, לכן מצפים כעת כי גם אותן פגישות ולחץ מצד הבנקאים הבריטים שבמקביל עלולים לחשוש מסנקציות בינלאומיות אם יואשמו בסיוע בהלבנת הון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אפס הלך אפס בא
משה אשר מנהל רשות המסים ״ניהולו״ גובל במבוכה גדולה  כותב עליו כל שנה!!! ״כישלון ניהולי .....חסר יכולות ניהול בסיסיות ״ציטוט מאת השופט יוסף חיים שפירא מבקר המדינה!!!  חרפת השירות הציבורי תמיד שנדמה כי נמוך מזה לא ניתן לרדת מגיע משה אשר מנהל רשות המסים בשפל חדש ! ועכשיו הגדילו לעשות לקראת עזיבתו של הכישלון משה אשר סימנו כבר את ממשיך דרכו ערן יעקב זה שהיה המשנה שלו האיש נמוך קומה, ונמוך כישורים אפס מאופס, אותה הגברת עם חליפה אחרת , שוב מדובר באדם ללא יכולת ניהול בסיסית ועם הבנה מערכתית חסרה.
נו מה??  |  05.02.18
2.
Moshe asher comedian
משה אשר מנהל רשות המסים ״ניהולו״ גובל במבוכה גדולה  כותב עליו כל שנה!!! ״כישלון ניהולי .....חסר יכולות ניהול בסיסיות ״ציטוט מאת השופט יוסף חיים שפירא מבקר המדינה!!!  חרפת השירות הציבורי תמיד שנדמה כי נמוך מזה לא ניתן לרדת מגיע משה אשר מנהל רשות המסים בשפל חדש ! ועכשיו הגדילו לעשות לקראת עזיבתו של הכישלון משה אשר סימנו כבר את ממשיך דרכו ערן יעקב זה שהיה המשנה שלו האיש נמוך קומה, ונמוך כישורים אפס מאופס, אותה הגברת עם חליפה אחרת , שוב מדובר באדם ללא יכולת ניהול בסיסית ועם הבנה מערכתית חסרה
אפס הלך אפס בא  |  05.02.18