אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ידיעת העברית של רות עופר לא תשמש נגדה בביהמ"ש צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ידיעת העברית של רות עופר לא תשמש נגדה בביהמ"ש

בית המשפט דחה את בקשתו של יעקב לוקסמבורג להוסיף תכתובות ווטסאפ של אלמנתו של יולי עופר לתביעה נגדה כדי להוכיח שהיא יודעת עברית, על אף טענותיה שאינה יודעת את השפה

06.02.2018, 08:14 | זוהר שחר לוי

הניסיון של חברת לפידות של יעקב לוקסמבורג להוכיח שרות עופר דוברת עברית לא צלח: בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד דחה השבוע את בקשת החברה להגיש ראיות חדשות ‑ התכתבויות ווטסאפ של האלמנה עם דיירי בניין הסיטי טאואר ברמת גן שעמם היא מסוכסכת וקבע: "אין דין סכסוך שכנים כדין העסקה נשוא תביעה זו". החלטתה של השופטת ריקי שמולביץ ניתנה על רקע בקשה יצירתית שהוגשה במסגרת הסכסוך המתמשך בין חברת לפידות של יעקב לוקסמבורג לבין רות עופר ומנהלי עזבונו של בעלה המנוח יולי עופר בניסיון להוכיח שהאלמנה דוברת עברית על אף טענותיה שאינה יודעת את השפה.

ללפידות חשוב להוכיח שעופר יודעת עברית לטובת הכרעה בתביעה על סכום של 17.5 מיליון שקל שמתנהלת מזה חמש שנים, במסגרת סכסוך בין הצדדים. בתביעה טוענת חברת לפידות כי חברת סנטראל יורופיאן, שהקים יולי עופר לצורך פעילות נדל"ן, נקלעה לקשיים ולא שילמה את חובה כלפיה. לפידות טוענת כי היה על סנטראל לרכוש ממנה מניות של אינוונטק שבהן היא מחזיקה, אך סנטראל הפרה את ההסכם ולא רכשה אותן.

ראיות מפריכות

 

במהלך הדיונים בתיק, טענה לפידות שרות עופר חתמה לכאורה על מסמכים במסגרת אותה עסקה. עופר, מנגד, טענה שאלה מסמכים מזויפים וכי מעולם לא חתמה עליהם. עוד טענה עופר כי היא אינה מסוגלת להתנהל באופן יומיומי בעברית, לאור שליטתה הדלה בשפה, והיא מתקשרת רק באנגלית.

למרות שהדיון בתיק עבר בחודשים האחרונים להליך גישור, פנתה בשבועות האחרונים לפידות, המיוצגת על ידי עוה"ד בעז בן צור וחגי הלוי, לבית המשפט וביקשה להוסיף "ראיות מפריכות" לתיק. לפי החברה, עופר דוברת עברית ברמה טובה והראיה היא התכתבויות בינה לבין דיירי הבניין שעמם היא מסוכסכת. "התברר", כך נכתב לבית המשפט, "כי הגברת עופר מתכתבת בעברית נאה עם נציגות הבית". החברה הביאה הצהרה של חברת הנציגות וכן התכתבויות של עופר בקבוצת הווטסאפ של דיירי הבניין.

אין להסתמך על הדיירים

 

עופר, באמצעות עוה"ד אמיתי אביע ודוד איטח, טענה כי שפות האם שלה הן אנגלית ורוסית וכי היא משוחחת עם בני משפחתה ומקורביה באנגלית. לטענתה, היא מבינה עברית בסיסית, אך מתקשה בקריאה וכתיבה. לדבריה, הדיירים שמסרו את המידע בדבר שליטתה בעברית מסוכסכים עמה ולכן דבריהם אינם אמינים. עופר טענה כי מנהל הנכס שבבעלותה הוא מי שכתב את ההודעה שהובאה לבית המשפט.

גם חברת סנטראל יורופיאן, באמצעות עו"ד גיא נאמן ממשרד שרקן, בן עמי, אשר&נאמן, קינן ושות', ביקשה לדחות את בקשת לפידות בטענה כי מדובר בבקשה פסולה, המפרה כללי משחק משפטיים לאחר ששלב הראיות בתיק הסתיים כבר לפני כשנתיים.

השופטת דחתה את בקשתה של לפידות וחייבה אותה בהוצאות משפט בגובה 15 אלף שקל. "ממסמכי החברה עולה הטענה שלפיה אם עופר מסתייעת באחרים לקריאה וכתיבה בעברית בקשר לסכסוך הדיירים, הרי שניתן ללמוד מכך שהסתייעה באחרים גם בקשר לכתב הערבות מסמכים בעברית הקשורים לתביעה כאן. איני מקבלת את הטענה". לדבריה, "מדובר בנסיבות שונות ובפער זמנים משמעותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות