אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג: "כשהקמתי את פייסבוק לא היה לי מושג מה אני עושה" צילום: אי פי איי

צוקרברג: "כשהקמתי את פייסבוק לא היה לי מושג מה אני עושה"

בפוסט מיוחד במלאת 14 שנה לרשת החברתית הודה צוקרברג: "במשך השנים עשיתי כל טעות שאפשר לדמיין. עשיתי עשרות טעויות טכניות ועסקאות גרועות, סמכתי על האנשים הלא נכונים והכנסתי אנשים מוכשרים לתפקידים לא נכונים"

05.02.2018, 21:13 | יואב סטולר

 מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג מסכם את הדרך הארוכה שעבר - 14 שנים להשקת הרשת החברתית הגדולה בעולם. בפוסט בפייסבוק סיפר צוקרברג על מה שלמד מאז שהקים את החברה.

צוקרברג, בן ה-33  סיפר שלא היה לו מושג מה הוא עושה כשפתח את פייסבוק. "הייתי בן 19 כשהתחלתי את פייסבוק, ולא ידעתי כלום על בניית חברה או שירות אינטרנט עולמי", כתב.

"במשך השנים עשיתי כמעט כל טעות שאפשר יכול לדמיין", כתב צוקרברג. "עשיתי עשרות טעויות טכניות ועסקות גרועות, סמכתי על האנשים הלא נכונים והכנסתי אנשים מוכשרים לתפקידים הלא נכונים. פספסתי טרנדים, והייתי איטי עבור אחרים. השקתי מוצר אחרי מוצר שנכשל", כותב צוקרברג על צעדיו.

בנקודת הזמן הנוכחית של החברה, כשהיא איתנה ואחרי שהציגה גם ב-2017 דו"חות עם  שיעור רווחיות גבוה, הוא עוצר לחשבון נפש. "זה רגע לחשוב על כמה רחוק הגענו מחדר המעונות בהרווארד ועד כמה רחוק אנחנו צריכים ללכת כדי לקרב את העולם, וזה רגע לחשוב על מה שאנחנו צריכים לעשות יותר". צוקרברג אומר כי הוא מאמין שגם כיום כשכבר צבר כמות חסרת תקדים של משתמשים, לפייסבוק יש עוד לאן לגדול.

"אנחנו עדיין בשלב מוקדם של המסע הזה ואנחנו נמשיך לעבוד כדי להשתפר ולשפר, כי המיקוד היה תמיד הכוח שלנו, וזה מה שנקדיש את השנה כולה עבורו".

בדבריו של קברניט ספינת הרשת העצומה ניתן לקבל גם התייחסות מעניינת לנתון לפיו ברבע האחרון של השנה החולפת המשתמשים בפלטפורמה בילו בה 50 מיליון פחות שעות ביום. לדברי פייסבוק, הגורם לכך הוא השינויים באלגוריתם שנועדו לצמצם את מספר קטעי וידאו המוצג בפיד.

בכתיבתו הסביר צוקרברג: "הסיבה שהקהילה שלנו קיימת היום היא לא מפני שנמנענו משגיאות, אלא משום שאנחנו מאמינים שמה שאנחנו עושים מספיק כדי להמשיך ולנסות לפתור את האתגרים הגדולים ביותר שלנו - לדעת היטב שניכשל שוב ושוב, אבל שזו גם הדרך היחידה להתקדם".

צוקרברג סיים את הפוסט החגיגי בשאיפותיו העתידיות לפייסבוק: "לקרב אותנו יותר למשפחה, לחברים ולקרובים שלנו , 14 שנים חלפו ואני גאה במה שאנחנו עושים ואסיר תודה להיות חלק ממשהו כל כך משמעותי. זה כבוד להיות במסע הזה אתכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות