אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מינהל התכנון סירבה להעביר תוכנית ענק בבת ים לוותמ"ל, ופתחה חזית מול גלנט צילום: ניב קנטור

ראש מינהל התכנון סירבה להעביר תוכנית ענק בבת ים לוותמ"ל, ופתחה חזית מול גלנט

שר השיכון יואב גלנט תמך בבקשת ראש עיריית בת ים לקדם תוכנית פינוי בינוי רחבת היקף בוועדה להאצת הבנייה שעל החלטותיה אין אפשרות ערעור. ראש המינהל, דלית זילבר, דרשה להעביר את הדיון לוועדה המחוזית

06.02.2018, 10:29 | אמיתי גזית

עימות פרץ בין שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ובין ראשת מינהל התכנון דלית זילבר בישיבת קבינט הדיור האחרונה מלפני שבועיים, בעקבות דרישתה כי תוכנית פינוי־בינוי רחבת היקף בבת ים לא תועבר לוותמ"ל, אלא לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית מתפרסת על 60 דונם לאורך רחוב יוספטל, וכוללת הריסת שמונה בנייני רכבת בני 540 דירות ובניית 2,000 דירות במגדלים בגובה עד 42 קומות. כן נכללים בה שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 200 אלף מ"ר.

יוסי בכר, ראש עיריית בת ים, ביקש לקדם את התוכנית בוותמ"ל, שעל החלטותיה אין אפשרות לערער, מחשש שגופים כמו משרד התחבורה יתנגדו לתוכנית הממוקמת על גדות איילון. גלנט נענה לבקשתו של בכר.

דלית זילבר. התוכנית הועברה לועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, צילום: ניב קנטור דלית זילבר. התוכנית הועברה לועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב | צילום: ניב קנטור דלית זילבר. התוכנית הועברה לועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, צילום: ניב קנטור

באותה ישיבה התבקש קבינט הדיור להכריז על שלושה מתחמים המיועדים לפינוי־בינוי כמועדפים לדיור ולהעבירם לוותמ”ל: בנתניה, בלוד ובבת ים. אלא שבימים שלפני הישיבה פנתה יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב דניאלה פוסק אל זילבר בבקשה כי יאפשרו לוועדה שבראשותה לטפל בתוכנית בבת ים, וזילבר שוכנעה כי הוועדה המחוזית היא המקום המתאים לקידומה.

אף שחוות הדעת של זילבר לא צורפה למסמכים, התעקש גלנט להעלות את התוכנית לדיון, אך נאמר לו כי אי אפשר להצביע עליה בלי תמיכתה של זילבר. בתגובה אמר בכעס כי הממשלה נתונה למרותם של פקידים.

אריאל יוצר, סגן הממונה על התקציבים באוצר המשמש גם כיו"ר הוותמ"ל, קיבל את עמדת זילבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות