אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקאית שזכתה בלוטו בחצי מיליארד דולר לא דורשת את הכסף כדי להישאר בעילום שם צילום: אי פי איי

אמריקאית שזכתה בלוטו בחצי מיליארד דולר לא דורשת את הכסף כדי להישאר בעילום שם

הזוכה, תושבת ניו המפשיר, ביקשה שלא יפרסמו את שמה. מנהל רשות הלוטו אמר כי הם "מבינים שזכייה ב-560 מיליון דולר היא אירוע משנה-חיים, אך חוקי ההגרלה מכתיבים את הפרוטוקול"

06.02.2018, 13:08 | שירות כלכליסט

תושבת ניו המפשיר בחרה בכל 6 המספרים הזוכים בהגרלת הפאוארבול בארה"ב וזכתה ב-559.7 מיליון דולר. אולם הזוכה טרם דרשה את הכסף בשל חשש ששמה יפורסם בפומבי.

האישה טוענת כי חתמה בשמה על הכרטיס לאחר ההגרלה ב-6 בינואר, שהייתה השמינית הגדולה בארה"ב. כך על פי מידע מסוכנות AP. הוא אומרת כי היא בסך הכול פעלה על פי ההנחיות המודפסות על גבי הכרטיס ובאתר הלוטו של ניו המפשיר. אולם בתלונה שהגישה הזוכה, המכונה כעת בתקשורת "ג'יין דו" (הביטוי האמריקאי ל"פלונית אלמונית") לבית משפט העליון בניו המפשיר, היא טוענת כי חלה "טעות עצומה" והיא דורשת מבית המשפט לאפשר לה לאסוף את כספי הזכייה בעילום שם.

 

דוברת רשות הלוטו של ניו המפשיר, מורה מק'אן, אומרת כי חוק "הזכות לדעת" הקיים במדינה מאפשר לרשות לחשוף את זהותה של האישה ששמה כתוב על הכרטיס הזוכה. אולם פרצה בחוק יכולה לאפשר לזוכה לשמור על אנונימיות אם כתב שם של נאמן – היכול להיות מכר אישי או עורך דין – על הכרטיס במקום שם פרטי. במקרה כזה, שם הנאמן הוא זה שיפורסם, הסבירה.

הגרלת הפאוארבול. לא מצאה דרך שלא יחשפו את שמה, צילום: YOUTUBE הגרלת הפאוארבול. לא מצאה דרך שלא יחשפו את שמה | צילום: YOUTUBE הגרלת הפאוארבול. לא מצאה דרך שלא יחשפו את שמה, צילום: YOUTUBE

אולם בשל העובדה שהאישה כבר חתמה על הכרטיס בשמה המלא, ייתכן כי מאוחר מידי כדי למנות נאמן שיאסוף בשמה את כספי הזכייה.

עורך דינה של הזוכה, סטיבן גורדון, שאל את המועצה אם ניתן למחוק את שמה בטיפקס ולחתום בשמו במקומה. אולם נאמר לו שכל שינוי לכרטיס יגרום לזוכה לאבד את כל כספי הזכייה.

"רשות הלוטו של ניו המפשיר מבינה שזכייה ב-560 מיליון דולר היא אירוע משנה-חיים, אולם עם כל הכבוד שיש לנו לרצונה של הזוכה להישאר אנונימית, חוקי ההגרלה מכתיבים בבירור את הפרוטוקול", אמר ראש רשות הלוטו של ניו המפשיר, צ'ארלי מקינטייר בהודעה רשמית.  

גורדון פירט בתביעה כי למרשתו חשובה הפרטיות, שכן כתושבת ותיקה בניו המפשיר המעורבת בקהילה, היא מבקשת לתרום בעילום שם חלק מכספי הזכייה למטרות צדקה.

זו לא הפעם הראשונה שגורדון מייצג מקרה כזה – ב-2016 ייצג לקוח שזכה ב-487 מיליון דולר בהגרלה, אך בניגוד למקרה הנוכחי, הצליח לשמור על אנונימיות לאחר שתבע את כספי הזכייה דרך קרן Robin Egg 2016 Nominee Trust.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות