אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי תדיראן מערכות פתחו הבוקר בשביתה צילום: אוראל כהן

עובדי תדיראן מערכות פתחו הבוקר בשביתה

העובדים טוענים כי אלביט, שמחזיקה בתדיראן מערכות מאז 2014, מנסה לאחד אותה בכפייה עם חברת אלישרא. הם דורשים לשמור על עצמאותם כחברה ולא לאשר איחוד חד צדדי

06.02.2018, 14:51 | הגר רבט

עובדי תדיראן מערכות מקבוצת אלביט פתחו הבוקר בשביתה, כך נמסר מוועד העובדים.

תדיראן מערכות נמצאת בבעלות אלביט, שמאז שנת 2014 מנסה לאחד אותה בכפייה עם חברת אלישרא. חברת אלישרא שישבה בבני ברק עברה למתחם של תדיראן מערכות בחולון והחל בפועל איחוד כפוי בין שתי החברות ובשל מעשים אלה בכל שנה הוועד נמצא בסכסוך עם ההנהלה.

באפריל 2017 נחתם הסכם לשביעות רצונם של העובדים, אבל לטענת העובדים ההנהלה לא כיבדה אותו ואף החרימה ישיבות עם העובדים. לפני כשלושה שבועות הוכרז על סכסוך עבודה, עד שהבוקר, כאמור, פתחו 300 עובדי תדיראן מערכות בשביתה, ומהבוקר הם חוסמים את הכניסה למפעל.

מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות, צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות | צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

יו"ר ועד העובדים סטריאן פינקל: "החלטנו לצאת למאבק ללא פשרות בדרישה להפרדה מלאה עקב החלטת ההנהלה להפסיק את השיחות על האיחוד ולבצע אותו באופן כפוי. אנחנו קוראים למנכ"ל החברה להתעשת ולשבת לשולחן המשא ומתן כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים".

"כפיית האיחוד על עובדי תדיראן מערכות תוך הפרת ההסכמים שההנהלה התחייבה להם היא מעשה שלא נוכל להישאר אליו אדישים. לא נסכים לצעדים חד צדדיים של ההנהלה, המובילים לאיחוד החברות ללא הסכמת העובדים. כמו כן לא נסכים למצב הקיים שבו כביכול החברות נפרדות אך בפועל נוגסים לנו בעבודה ובאיכות החיים של העובדים הנאמנים והמצליחים. אנחנו קוראים לבעלים פדרמן להתערב ולדאוג לחידוש השיחות. השבתת המפעל תוביל לכך שעסקאות ענק של תדיראן יפגעו, דבר שיש ביכולתו למנוע".

העובדים דורשים לשמור על עצמאותם כחברה ולא לאשר איחוד חד צדדי. כמו כן העובדים מתנגדים למצב הקיים של איחוד בפועל – ודורשים חזרה להפרדה מוחלטת בין החברות.

מאלביט סרבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות