אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוויק צ'ק, בה השקיעו בר רפאלי ושמואל חרלפ, נכנסה להקפאת הליכים צילום: עמית שעל

קוויק צ'ק, בה השקיעו בר רפאלי ושמואל חרלפ, נכנסה להקפאת הליכים

החברה גייסה 20 מיליון דולר משורה של משקיעים ביניהם גם אריה סבן, איתן ורטהיימר ובנק ההשקעות Santander. עתה ביקשה להקפיא הליכים בשל בעיית תזרים מזומנים וצורך בקיצוצים וארגון מחדש

06.02.2018, 17:34 | הגר רבט
בית המשפט המחוזי בת"א נענה אתמול (ב') לבקשתה של חברת קוויק צ'ק (לשעבר MyCheck) להוציא לה צו להקפאת הליכים ומינה לה נאמנה.

קראו עוד בכלכליסט

קוויק צ'ק, שהוקמה ב-2010 פיתחה אפליקציית ארנק לטלפונים חכמים שמספקת פתרונות תשלום לבתי עסק בינלאומיים בתחום המזון והמלונאות. החברה, שגייסה כ-20 מיליון דולר, התפרסמה בשל שורה של משקיעים מפורסמים בה, ביניהם בר רפאלי, איתן ורטהיימר, אריה סבן ושמואל חרלפ, כמו גם קרן ההשקעות של בנק הענק Santander, שביצעה בה את ההשקעה הראשונה שלה.

בר רפאלי בפרסומת לאפליקציה בה השקיעה, צילום: רפי דלויה בר רפאלי בפרסומת לאפליקציה בה השקיעה | צילום: רפי דלויה בר רפאלי בפרסומת לאפליקציה בה השקיעה, צילום: רפי דלויה

קוויק צ'ק מעסיקה היום 47 עובדים ברמת החייל. בבקשה שהגישה החברה להקפאת הליכים היא מציינת שנוצרה לה בעיה של תזרים מזומנים שנובעת בין היתר מסירוב של חלק מבעלי המניות להמשיך ולהשקיע וכי היא חוששת "שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות הגם שלעת הזו לא קיימות תביעות נגדה".

צו הקפאת ההליכים מיועד לאפשר את המשך פעילות החברה, בזמן שהיא מאתרת משקיע ומפטרת את מי מהעובדים שאינם דרושים למשך תקופת ההפעלה והוא נועד להיות לפרק זמן קצר. בית המשפט, כאמור, נענה לבקשה ומינה כנאמנה בהקפאת ההליכים את עו"ד חנית נוב, שתהיה מופקדת על הניהול השוטף של החברה ועל ביצוע ארגון מחדש.

עורכת הדין חיות גרינברג, המייצגת את עובדי החברה, מסרה: "מדובר בחברה טובה, צומחת ופורצת דרך שצברה מוניטין ולקוחות מצויינים. העובדים מאוד מאמינים בחברה וצר להם על המצב שאליה היא נקלעה. אנחנו סומכים על הנאמנת שמונתה ויחד אתה נעשה את כל המאמצים שלא ייגרמו נזקים ושתמשיך את פעילותה כרגיל. עם זאת, כולם צריכים להיות ערים לעובדה שאנחנו קרובים לתשלום משכורות ינואר ואלו צריכים להיות מוסדרים בראש ובראשונה". את הבקשה לפירוק הגישו עוה"ד גיא אידו ויבגניה גלוחמן ממשרד איתן מהולל שדות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות