אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לדברי בעל השליטה רועי סבג - בלוקצ'יין כרייה לא פנתה לרישום בחו"ל צילום: אוראל כהן

בניגוד לדברי בעל השליטה רועי סבג - בלוקצ'יין כרייה לא פנתה לרישום בחו"ל

בשבוע שעבר אמר סבג במסיבת עיתונאים כי החברה קיבלה עקרונית אישור להיסחר בטורונטו ובנאסד"ק - החברה מודיעה היום כי לא ביצעה שום פעולה בכיוון: החברה לא פנתה בבקשה כלשהי לקבלת אישור רישום למסחר בחו"ל... לא נעשו פעולות אופרטיביות בקשר לרישום מסחר בחו"ל - לא ידוע אם ההחלטה לפעול כאמור אכן תתקבל"

06.02.2018, 18:04 | רעות שפיגלמן

כשבוע ימים לאחר שמנכ"ל ומייסדבלוקצ'יין כרייה (משאבי טבע לשעבר) התהדר במסיבת העיתונאים שבעוד כחצי שנה תיכנס החברה למסחר ברשימה הראשית בטורונטו, כמו גם כ-ADR בנאסד"ק - מודיע היום החברה כי לא ביצעה פנייה לביצוע רישום בבורסה כלשהי בחו"ל.  

קראו עוד בכלכליסט

"הגם שהחברה בוחנת את האפשרויות העומדות בפניה לרישום בחו"ל, דירקטוריון החברה לא קיבל נכון למועד זה כל החלטה בעניין, החברה לא פנתה בבקשה כלשהי לקבלת אישור רישום למסחר בחו"ל... לא נעשו פעולות אופרטיביות בקשר לכך. למועד זה לא ידוע אם ההחלטה לפעול כאמור אכן תתקבל על ידי החברה".

דברים אלה למעשה עומדים בניגוד מוחלט לדבריו של סבג שאמר במסיבת העיתונאים, כי "למעט מספר מהלכים שיש להשלים בהקשר זה, כמו ביקורת דוחות כספיים, קיבלנו בעיקרון אישור להיסחר בהן".

בשבוע שעבר סירבה החברה לפניית "כלכליסט" להצגת  אישור כשלהו המעיד שאכן החברה צפויה להיסחר בבורסות בחו"ל.  

יו"ר רשות ני"ע לשעבר, שמואל האוזר, הצהיר בחודש דצמבר האחרון כי לא יאפשר כניסה למדדי הבורסה עבור חברות שערכן מבוסס על ערך הביטקוין, כמו בלוקצ'יין כרייה. באותה נקודת זמן אמר סבג ל"כלכליסט" כי : "יש לי כבוד רב לבורסה, לניירות ערך ולפרופסור האוזר, אבל אני מאמין שתפקיד הפיקוח על ניירות הערך צריך להיות בהתאם לחוק, שמגביל אותו לרגולציה של ניירות הערך הנסחרים בשווקים בדמות גילוי חברות ומניעת הונאה".

בעקבות ההחלטה של האוזר בלוקצ'יין כרייה אכן לא שולבה במדדים, על אף שהיא עומדת בתנאים הנדרשים לכניסה אליהם. בלוקציי'ן כרייה השלימה ב12 החודשים האחרונים ראלי של כ-2000% במחיר המניה שעומד עתה על 15.25 שקלים, והיא נסחרת בשווי שוק של כ-253 מיליון שקל. הקפיצה במניה החלה בעקבות הדיווח על עסקה שחתם השלד הבורסאי עם חברת כרייה קנדית לרכישת מלוא מניותיה.

החברה הקנדית שפועלת תחת השם Bitfarms מחזיקה כארבע חוות לכריית מטבעות בקנדה, שכורים 5 מטבעות : ביטקוין, ביטקוין קאש, את'ריום, DASH ולייטקוין. החברה עתידה לפתוח עד סוף השנה, כך בהתאם לדבריו של סבג במסיבת העיתונאים, עוד 3 חוות נוספות, שיגדילו את כוח הכרייה מרמה של 27.5 קילו-ואט לשעה נכון להיום לרמה של עד 187 קילו-ואט.

רועי סבג , צילום: אוראל כהן רועי סבג | צילום: אוראל כהן רועי סבג , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות