אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים מסלימים המאבק בבזק - השיגו את המינימום הנדרש לזימון אסיפה כללית צילום: בלומברג

המוסדיים מסלימים המאבק בבזק - השיגו את המינימום הנדרש לזימון אסיפה כללית

מנורה הצטפרה לדרישת כלל, מיטב דש ועמיתים, והקבוצה הגיעה לאחזקה של מעל 5% המאפשרת זימון אסיפה: דורשים מבזק החלפה של הדירקטוריון ומינוי שלושה דירקטורים חיצוניים נוספים

07.02.2018, 08:59 | רחלי בינדמן

הגופים המוסדיים הישראלים דורשים מבזק לכנס אסיפת בעלי מניות מיידית, שעל סדר יומה החלפת הדירקטוריון - ומודיעים כי אם לא תיענה לדרישה יורו בעצמם על כינוס אסיפה, בהתאם לכללים המשפטיים המאפשרים זאת.  

קראו עוד בכלכליסט

על מנת שבעל מניות מיעוט יוכל לכנס אסיפה נדרשת אחזקה מאוחדת של 5% - לפני שבועיים התאחדו כלל, עמיתים ומיטב דש, המחזיקים יחד 3.5% מבזק, ופנו בתיווך חברת הייעוץ אנטרופי לחברה בדרישה חבחון את התנהלות הממשל התאגידי שלה. כעת מתברר שמנורה חברה עליהם כך שהם מחזיקים יחד מעל 5% מבזק, סף המינימום האמור המאפשר להם לזמן אסיפה מיידית על דעתם.

"להבנתנו החברה אינה בהליך בחינה של נושאי ממשל תאגידי בהיבטי הדירקטוריון והתאמתו לצורכי החברה כיום, כפי שפירטנו במכתבנו הקודם. בשל כך במסגרת פניה זו, בעלי מניות המוסדיים פונים אל החברה, באמצעות אנטרופי, בבקשה נוספת לזמן בהקדם אסיפת בעלי מניות מיוחדת שתעסוק במינויים של שלושה דירקטורים חיצוניים נוספים לדירקטוריון החברה ובשל הרצון לחזקו", אמר במכתב שהעבירו הגופים לבזק.

עוד מנמקים המוסדיים את דרישתם, " לאור החשש הקיים, הנובע ממבנה הדירקטוריון ותמהילו כיום, אשר להערכת בעלי המניות המוסדיים מונע ממנו לפעול באופן מקצועי ובלתי תלוי בסוגיות השונות איתן נדרש הדירקטוריון להתמודד. חששם נשען בין היתר על כך שדירקטוריון החברה כיום כולל תשעה דירקטורים ורק שניים מתוכם, אשר מונו לאחרונה, מסווגים על ידי בעלי מניות המוסדיים כנעדרי זיקה מלאה לאירועי ממשל תאגידי שאירעו בחברה ולחקירות שבוצעו בשנה האחרונה", נאמר במכתב.

בהתאם לכך, בעלי המניות המוסדיים דורשים שהחברה תפעל מיידית לאיתור ומינוי שלושה דירקטורים חיצוניים נוספים, 'בדרך של תהליך מינוי סדור, שקוף ובלתי תלוי'. על מנת להבטיח תהליך אובייקטיבי זה, טוענים המוסדיים, על החברה לנהל אותו באמצעות ועדה ייעודית ובלתי תלויה מטעם הדירקטוריון.

בבזק לא התרגשו עד כה מפניות של המוסדיים, כמו גם מהפניה של קרן ההשקעות אליוט, ובמכתב תשובה ששלחו לאליוט הודיעו כי נושא שינוי הדירקטוריון יידון רק באסיפה הכללית השנתית שתתקיים לקראת מאי.

ארי קלמן - מנכ"ל מנורה מבטחים , צילום: דורון גלעד ארי קלמן - מנכ"ל מנורה מבטחים | צילום: דורון גלעד ארי קלמן - מנכ"ל מנורה מבטחים , צילום: דורון גלעד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לתגובה 4: ראייתך קצרת מועד. מכתב זה חושף את אנטרופי והמוסדיים לרעה!
במכתב זה, המוסדיים ואנטרופי מנסים שלא בצדק ובצביעות רבה לגזור קופון וקרדיט לנסות להעלות את רמת האמון בהם. (לא ילך להם) המוסדיים מודים ומתוודים שבמשך שנים פעלו לריצוי בעלי שליטה בחברות הציבוריות. המוסדיים ואנטרופי הם אלו שהיו צריכים להוביל וליזום את המהלך הזה, ובמקום זה הם נגררות אחרי קרן אליוט שעושה להם את העבודה המלוכלכת. המוסדיים חשפו את ערוותם בכך שגילו כי הם תמיד מעדיפים שקט תעשייתי ולא ניהול ממשל תאגידי תקין. מכתב זה מראה כמה לא תמיד נכון לסמוך על חוות הדעת של אנטרופי, מאחר ובמהלך השנים חלק נרחב מחוות הדעת היו מוטות בלשון המעטה! וזו קונספציה על רגל אחת לשיקול הדעת הבעייתי של אנטרופי שאמורים לשמור על גברת ריקי כהן מחדרה(האזרח הפשוט)
מה לא כתוב במכתב הזה?  |  07.02.18