אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הפרסומים על הטרדות מיניות: טייקון ההימורים התפטר מתפקידו כמנכ"ל ווין רזורטס צילום: Getty

לאחר הפרסומים על הטרדות מיניות: טייקון ההימורים התפטר מתפקידו כמנכ"ל ווין רזורטס

סטיב ווין, מהאנשים המרכזיים בתעשיית ההימורים העולמית, יפסיק לנהל את הקבוצה שבבעלותו - שבועיים לאחר שהוול סטריט ג'ורנל פרסם כתבה שבה הואשם בהטרדות רבות של עובדות בקבוצה

07.02.2018, 09:24 | שירות כלכליסט
סטיב ווין (Steve Wynn), אחד האנשים המובילים בתעשיית ההימורים העולמית, התפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה שבבעלותו Wynn Resorts, לאחר פרסומים בוול סטריט ג'ורנל שהאשימו אותו בהטרדה מינית של עובדות החברה - האשמות שהובילו לנפילה בשווי מניית הקבוצה הנסחרת בהונג קונג.  

קראו עוד בכלכליסט

"דירקטוריון ווין רזורטס קיבל היום בלב כבד את התפטרותו של המייסד, המנכ"ל והחבר סטיב ווין," כך אמר בון ווייסון, אחד הדירקטורים, בהצהרה שפורסמה אמש מטעם החברה. ווין (76), הכחיש את ההאשמות בהתנהגות לא נאותה, שקיבלו תשומת לב נרחבת בסוף ינואר, לאחר פרסום התחקיר העיתונאי של הוול סטריט ג'ורנל, שהסתמך על עשרות מקורות וכלל האשמות מרובות.

"בשבועיים האחרונים מצאתי את עצמי במרכז מפולת של פרסומים רעים", אמר ווין. "לאחר שהבנתי איזה סוג של אוירה נוצרה - כזאת שבה משפט שדה תופס את מקומו של כל דבר אחר, כולל של העובדות, הגעתי למסקנה שאיני יכול להמשיך למלא באופן יעיל את תפקידיי הנוכחיים". ווין רזורטס הודיעה שמינתה את מט מאדוקס, המשמש כיום כנשיא החברה, לתפקיד המנכ"ל, בעוד שן בון ווייסון ייקח את תפקיד היו"ר.

אובדנו של ווין הוא מכה קשה עבור אימפריית ההימורים הגלובלית שהוא בנה, ואשר נושאת את שמו. אנליסטים בשוק הביעו חשש לגבי המשך ההתנהלות בעסקיו של ווין שלא תחת הנהגתו. "מר ווין הוא ה-ווין", אמרו אנליסטים בחברת ההשקעות ברנשטיין בהודעה שהוציאו ללקוחות בחודש שעבר. "בלעדיו ווין רזורטס... היא סיפור אחר לגמרי".

ההאשמות שהועלו נגד ווין הפכו את מצבו לבלתי אפשרי. הוא כבר התפטר מתפקיד היו"ר הפיננסי של הועדה הלאומית הרפובליקנית זמן קצר לאחר שהסיפור התפרסם בוול סטריט ג'ורנל, בעוד שדירקטוריון ווין רזורטס יצר ועדה מיוחדת לבדיקת ההאשמות. הפרסומים הובילו גם לבדיקה מדוקדקת מצד רגולטורים של תעשיית ההימורים בנבאדה, מסצ'וסטס, ואף במקאו - טריטוריה סינית חשובה מאד עבור האימפריה של ווין, כמקרו ההכנסה והרווחים הגדול ביותר של הקבוצה.

סטיב ווין , צילום: בלומברג סטיב ווין | צילום: בלומברג סטיב ווין , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות