אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר Aperio גייסה 2.5 מיליון דולר צילום: רפאל קאהאן

חברת הסייבר Aperio גייסה 2.5 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה שנועדה להגן על בקרים בתשתיות תעשיות קריטיות כתחנות כוח ובתי זיקוק מפני שליטה של תוקפי סייבר. את סבב הגיוס הובילה קרן של סימנס והשתתפה בו חברת האנרגיה של פורטוגל

07.02.2018, 14:00 | רפאל קאהאן
חברת הסייבר אפריו (Aperio) הודיעה היום (ד') על גיוס נוסף של כ-2 מיליון דולר בהובלת דאטה פוינט קפיטל, קרן השקעות הסייבר של סימנס ובשיתוף EDP, חברת האנרגיה של פורטוגל. בסבב השתתפו ג'אמפ קפיטל המתמחה בחברות בשלב הצמיחה ו-SCOPUS.

קראו עוד בכלכליסט

השקעה זו מצטרפת לגיוס של 2.5 מיליון דולר שהשלימה החברה אשתקד, ונחשבת כחלק מסבב הסיד של אפריו. ההון הקודם שגויס שימש לפיתוח המוצר, בעוד שהסכום הנוכחי ישמש להתאמות שונות ולפעילות שיווק. אפריו פיתחה מערכת לאבטחת תשתיות תעשייתיות, שנועדה לאבטח התקני SCADA - בקרים פיזיים-לוגיים - מפני איומים פנימיים וחיצוניים.

חדר בקרה של תחנת כוח, צילום: יובקו למברב (Yovko Lambrev CC-BY-3.0) חדר בקרה של תחנת כוח | צילום: יובקו למברב (Yovko Lambrev CC-BY-3.0) חדר בקרה של תחנת כוח, צילום: יובקו למברב (Yovko Lambrev CC-BY-3.0)

בקרים שכאלה הם שמקשרים בין המחשב ובין הציוד התעשייתי, ופריצה אליהם יכולה לשנות קצבי זרימת גז בבתי זיקוק, פעולת טורבינות בתחנות כוח, רמות כלור במתקני מים ועוד. השיטה של אפריו מתבססת על ניתוח המידע שמועבר מהבקרים וזיהוי אנומליות שיכולות להעיד על מעורבות של גורם בלתי מורשה.

החברה החלה להתקין את המערכת שלה בעקבות ניסויים מוצלחים באירופה. ההשקעה של EDP הפורטוגלית באה בעקבות פיילוט מוצלח להגנה על ציוד ייצור חשמל שלה. "אפריו הרשימה אותנו כחדשנית ביותר במהלך הפיילוט, שבמהלכו המערכת נבדקה בקפדנות והראתה יכולת למנוע נזקי מתקפות מתוחכמות" אמר לואיס מנואל, חבר הנהלה בכיר ב-EDP.

מייסדי החברה, יבגני נוגין ומיכאל שליט, צילום: רפאל קאהאן מייסדי החברה, יבגני נוגין ומיכאל שליט | צילום: רפאל קאהאן מייסדי החברה, יבגני נוגין ומיכאל שליט, צילום: רפאל קאהאן

"עולם התעשייה עובר תהליך דיגיטליזציה במהירות מדהימה - באמצעות מכשירים שכוללים מונים חכמים, בתים מקוונים וסמארטפונים - שגורמים לתלות הולכת וגוברת בסנסורים שיאבטחו את המערכות הקריטיות ביותר מהתקפות ונזקים" הוסיף מנואל. "בין אם אלו מערכות מבודדות או מערכות IoT המחוברות למערכות פיזיות".

"השנה החולפת הראתה שנכסים פיזיים הם מטרה אמיתית לתקיפות על תשתיות קריטיות. אתה לא שם למטרה מהנדסים גרעיניים על מנת לגנוב כרטיסי אשראי", אמר מיכאל שליט, מנכ"ל אפריו. עוד מסר ל"כלכליסט" כי החברה צפויה להמשיך ולהרחיב את פעילותה בשנה הקרובה ושהמוצר שלה כעת בשל לשיווק ללקוחות סופיים. "ביצענו עשרות התקנות לבדיקת המערכת אצל משתמשים וכעת אנחנו רוצים להתאים אותו לשימוש אצל הלקוחות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות