אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם גם דגמי האייפון האחרונים יואטו בכוונה כשיזדקנו? צילום: דן פרידמן

האם גם דגמי האייפון האחרונים יואטו בכוונה כשיזדקנו?

פרשת ההאטה היזומה של מכשירי אפל נמשכת: החברה קיבלה שורת שאלות מיו"ר ועדת המסחר של הסנאט האמריקאי, שרצה להבין כיצד תנהג בנושא בעתיד. לפי אפל, דגמי 8, 8 פלוס ו-X זכו לשיפורי חומרה שישמרו על רמת הביצועים לאורך זמן

07.02.2018, 18:02 | שירות כלכליסט

דגמי האייפון האחרונים - 8, 8 פלוס ו-X - לא צפויים להאט את פעולתם באופן יזום לכשיתיישנו כפי שנעשה בדגמי האייפון הקודמים. כך עולה מתשובות אפל לשאלות שקיבלה מהסנאטור ג'ון תוני, שהועברו על רקע פרשת האטת האייפונים.

קראו עוד בכלכליסט

תוני, יו"ר ועדת המסחר, המדע והתחבורה בסנאט האמריקאי, ביקר בחודש שעבר את התנהלות החברה והעביר לה מספר שאלות כדי ללמוד כיצד תתקן דרכיה. בתגובה לשאלה האם תכלול רכיב האטת ביצועים במכשיריה החדשים, ענתה: "אייפון 8, 8 פלוס ו-X כוללים עדכוני חומרה שמאפשרים ניהול ביצועים משופר שמאפשר ל-iOS לחזות ולהימנע טוב יותר מכיבוי לא צפוי".

מכשיר האייפון 8, צילום: רפאל קאהאן מכשיר האייפון 8 | צילום: רפאל קאהאן מכשיר האייפון 8, צילום: רפאל קאהאן

התגובה לא אומרת חד משמעית שאפל לא תכלול רכיב שמגביל את ביצועי הדגמים החדשים. ואולם,להערכת The Verge לרכיב כזה לא תהיה השפעה משמעותית על ביצועי הטלפונים כפי שהיתה לתכונת הגבלת הביצועים בדורות האייפון הקודמים.

זהו גם שינוי ראוי לציון מהצהרתה האחרונה של אפל בנושא: כשאפל אישרה באופן ראשוני שהיא הוסיפה את המאפיין הזה למכשיריה, היא כתבה שהיא "מתכננת להוסיף תמיכה לעוד מוצרים בעתיד" כך שיתכן שעתה תיסוג מהצהרתה. בתגובתה אמרה החברה גם ש"לכל האייפונים יש מאפייני ניהול ביצועים בסיסיים", שנחוצים להפעלה בטוחה ולהגנה על רכיבי המכשירים.

בסוף דצמבר 2017 הודתה אפל בהאטת מכשירי אייפון ישנים, כדי למנוע פגיעה בזמן הסוללה. לפי אפל, הסוללות מתקשות לשמר רף ביצועים גבוה לאורך שנים, ולכן בחרה לפגוע במהירות הפעולה של הטלפונים כדי להוריד עומס מהסוללה. ההודאה גררה זעם רב ברשת, שכן החברה הסתיררה את הבחירה הזו במשך שנים מפני קהל לקוחותיה. תביעות נגדה הוגשו בארה"ב ובאירופה, בגין הונאה צרכנית ונפתחה גם חקירה רשמית של ה-SEC ומשרד המשפטים האמריקאי. אפל, מצידה, התנצלה רשמית, אמרה שתאפשר למשתמשים לנטרל את רכיב ההאטה ואף הציעה פיצוי בדמות החלפת סוללה במחיר סמלי לטלפונים ישנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות