אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ג'ורג' סורוס פועל בבריטניה לביטול הברקזיט צילום: איי אף פי

דיווח: ג'ורג' סורוס פועל בבריטניה לביטול הברקזיט

העיתונים הבריטיים "גרדיאן" ו"טלגרף" מסרו כי המיליארדר כבר תרם 400 אלף ליש"ט לקמפיין "Best for Britain". בנוסף, סורוס ושני תורמים גדולים אחרים מובילים לביצוע משאל עם נוסף שעשוי לדבריהם להשאיר את בריטניה באיחוד

08.02.2018, 12:07 | שירות כלכליסט

המיליארדר ג'ורג' סורוס, תומך בקמפיין לביטול הברקזיט, כך מדווחים העיתונים הבריטיים "גרדיאן" ו"טלגרף". 

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י הדיווח, קמפיין "Best for Britain", אשר תומך בהישארות בריטניה באיחוד האירופי ובעצירת הברקזיט, קיבל יותר מ-400,000 ליש"ט מקרן Open Society של סורוס. מקורות מסרו לגרדיאן שהסכום הוזרם לקמפיין ע"י ה-OSF כבר מאז בחירות יוני 2017. העיתונים ציטטו את יו"ר הקמפיין, לורד מאלוק בראון, שאמר: "הקרן, כמו תורמים נוספים, תרמה תרומה משמעותית לעבודתנו. סורוס אכן תרם, דרך עמותותיו, כ-400,000 ליש"ט".

ג ג'ורג' סורוס (ארכיון) | צילום: בלומברג ג

לפי הטלגרף, סורוס הוא אחד משלושה תורמים מרכזיים שמתכננים להשיק קמפיין ארצי החודש, שמטרתו להוביל למשאל עם נוסף שלשיטתם עשוי להשאיר את בריטניה באיחוד.

סורוס ידוע כאיש ש"שבר את הבנק של אנגליה" לאחר שהימר נגד הליש"ט ב-1992 במה שנודע מאז כ"יום רביעי השחור", שאילץ את הממשלה הבריטית למשוך את המטבע ממנגנון מדד ההמרה האירופי. בשנה שעברה אמר סורוס כי יש סיכוי לכך שהממלכה המאוחדת עשויה להישאר באיחוד האירופי אם זה יבצע רפורמה במקביל לקיום דיוני הברקזיט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות