אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מפתחת פלטפורמת גיימינג מקוונת

דיווח: גוגל מפתחת פלטפורמת גיימינג מקוונת

לפי הערכות, מדובר בשירות שיאפשר לגיימרים ליהנות ממשחקים גם בלי להתקין אותם על המחשבים שלהם. ואולם, פיתוחה של פלטפורמה כזו צפוי להיות מבצע יקר, מורכב ובעייתי

08.02.2018, 16:24 | יואב סטולר

גוגל בוחנת כניסה נרחבת לתחום הגיימינג: לפי דיווח של The Information, ענקית הרשת מפתחת שירות סטרימינג ייעודי למשחקים, שמכונה פרויקט Yeti.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפלטפורמה שתאפשר הזרמת משחקים באופן מלא, ולא רק צפייה בהם, מה שיוכל לייתר את הצורך לקנות משחקים בנפרד ויחסוך במרחב אחסון במחשב - סוגיה בעייתית בקרב גיימרים, שכן משחקי תלת ממד כבדים תופסים עשרות גיגה-בייט בימינו.

מה תוכל גוגל להציע לגיימרים? מה תוכל גוגל להציע לגיימרים? מה תוכל גוגל להציע לגיימרים?

ואולם, מדובר באתגר תשתיתי משמעותי, שכן משחקים מתקדמים הם יישומים תובעניים מאוד. בניגוד לסטרימינג של סרטים או מוזיקה, המשחק הוא חוויה אינטראקטיבית ורציפה, במסגרתה מועבר מידע בין הגיימר והשרת כל הזמן. משחקים מרובי משתתפים, למשל, יחייבו יכולות דחיסת מידע מתקדמות וחיבורי רשת מהירים במיוחד.

אתגר נוסף מגיע מהגיימרים עצמם: חובבי משחקים הם קהל תובעני ומפונק שאינו מתפשר על השתהויות בממשקי משחקים, ויוותרו על פלטפורמה עם השתהויות והיתקעויות; הרבה מהתוכן הנלווה במשחקים הוא בתשלום, כך שגיימרים לא ירגישו בנוח להוציא כסף על משהו שייתן להם יתרון תחרותי כשהפלטפורמה עצמה לא עומדת בעומס.

עד כה, הוגבלו שאיפותיה של גוגל בתחום הגיימינג לפיתוח תוכן עבור פלטפורמת המציאות המוגברת DayDream. לפני כארבע שנים ניסתה להעניק לסטרימר אנדרואיד TV יכולת הזרמת משחקים מלאה, מה שיכל להפוך אותו לקונסולת גיימינג - אך הפרויקט לא ראה אור. ישנם כיום שירותי סטרימינג של משחקים, כמו Now לפלייסטיישן של סוני ושירות דומה של אנווידיה, שנשענים על מודל מנוי ותומכים במספר מוגבל של פלטפורמות. אם אכן יושק שירות המשחקים של גוגל, תוכל החברה לחבר אותו לטלוויזיות חכמות, לסטרימרים ולהתקני אנדרואיד רבים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות