אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: טראמפ חתם על הצעת התקציב - השבתת הממשל הסתיימה צילום: בלומברג

ארה"ב: טראמפ חתם על הצעת התקציב - השבתת הממשל הסתיימה

התקציב יביא להגדלת הוצאות הממשל ב-300 מיליארד דולר בשנתיים הבאות; אמש לא הצליח הסנאט לאשר את ההצעה בעקבות התנגדות של הסנאטור הרפובליקאי ראנד פול - והממשל הושבת, אך היום אושרה ההצעה

09.02.2018, 16:19 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם לפני זמן קצר על הצעת התקציב הדו-שנתית - אקט שמביא לסיומה של השבתת סוכנויות הממשל שהחלה הבוקר (חצות שעון ארה"ב). מוקדם יותר אושרה ההצעה בבית הנבחרים ובסנאט - ברוב של 71 מול 28.

אמש לא הצליח הסנאט לאשר את התקציב, בעקבות התנגדותו של הסנאטור הרפובליקאי ראנד פול; בעקבות כך, כאמור, הושבת הממשל בפעם השנייה בתוך חודש

ראנד פול, צילום: ויקיפדיה ראנד פול | צילום: ויקיפדיה ראנד פול, צילום: ויקיפדיה

פול התנגד להצעת התקציב הדו-שנתית, בנימוק כי היא כוללת הגדלה של ההוצאות אשר תביא להרחבת הגירעון הפדרלי. "הרפובליקאים, יחד עם הדמוקרטים, מציעים לנו גירעונות של טריליוני דולרים", אמר אמש פול בסנאט. "אני לא יכול לעבור על כך לסדר היום".

ביום רביעי הכריזו מיץ מקונל, מנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט, וצ'ק שומר, מנהיג המיעוט הדמוקרטי, כי הגיעו להסכם על התקציב הפדרלי, שיביא להגדלת תקרת ההוצאות בכ-300 מיליארד דולר בשנתיים הבאות.

ההצעה כוללת, בין השאר, השקעה של מיליארדי דולרים במיזמי תשתית, והעברת סיוע של 90 מיליארד דולר למדינות שנפגעו מסופות ההוריקן. עם זאת היא אינה מתייחסת לסוגיית "החולמים" - ילדיי מהגרים בלתי חוקיים שהגיעו לארה"ב בגיל צעיר מאוד, שתקנות שקבע הנשיא הקודם ברק אובמה (תוכנית DACA) התירו להם להישאר במדינה בלי חשש לגירוש ואפשרו להם לעבוד וללמוד בצורה חוקית. בספטמבר ביטל טראמפ את התקנות, קבע את מועד פקיעתן ל-5 במרץ , ובכך אפשר לקונגרס לפתוח בהליך חקיקה להסדרת מעמדם. מנהיגת המיעוט הדמוקרטי בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, דרשה לערוך הצבעה על הצעה בנושא לפני אישור התקציב. מנהיג הרפובליקאים, פול ראיין, אמר כי יביא לאישור הצעת חוק בנושא שתזכה לתמיכה של טראמפ.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות