אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוואלקום דחתה את הצעת הרכש המשודרגת של ברודקום צילום: CNA Finance

קוואלקום דחתה את הצעת הרכש המשודרגת של ברודקום

עם זאת, יצרנית השבבים הציעה לרוכשת הפוטנציאלית לקיים מו"מ על ההצעה, ששוויה 121 מיליארד דולר; ברודקום מסרה כי ההצעה המעודכנת היא "הטובה ביותר והסופית"

09.02.2018, 12:19 | שירות כלכליסט

יצרנית המוליכים למחצה מארה"ב קוואלקום דחתה אמש את הצעת הרכישה המשודרגת בשווי 121 מיליארד דולר של ברודקום.

עם זאת, יצרנית השבבים הציעה לרוכשת הפוטנציאלית לקיים מגעים כדי לבדוק אם ניתן לטפל ב"בסוגיות הקשורות לשווי ולוודאות" בהצעתה של ברודקום.

תגובתה של קוואלקום משקפת את ניסיונה לאזן בין התנגדותה להשתלטות של ברודקום לבין הדרישות מצד חלק מבעלי המניות בחברה, הדוחקים ביומיים האחרונים בחברה לנהל מגעים עם יריבתה כדי לזכות בעסקה אטרקטיבית.

ברודקום הודיעה כי הציעה להיפגש בסוף השבוע הקרוב, אך קוואלקום לא מוכנה לקיים פגישה עד ליום ג' בשבוע הבא, לאחר שהחברות ינהלו מפגש עם יועציהן.

קוואלקום, צילום: CNA Finance קוואלקום | צילום: CNA Finance קוואלקום, צילום: CNA Finance

"אנו מקווים כי נכונותכם להיפגש עמנו משקפת כוונה אמתית להגיע להסכם בנוגע להצעה שלנו מ-5 בפברואר", כתב מנכ"ל ברודקום, הוק טאן, ליו"ר קוואלקום, פול ג'ייקובס.

ברודקום מסרה כי ההצעה המעודכנת היא "הטובה ביותר והסופית", וכי היא זוכה לתמיכה חזקה מצד בעלי המניות.

קוואלקום דחתה את הצעתה הרכישה הראשונה של ברודקום מנובמבר, בשווי 103 מיליארד דולר ולא ניהלה מגעים נוספים עמה. בתגובה מינתה ברודקום צוות דירקטורים העתיד להחליף את אלו של קוואלקום. בעלי המניות של קוואלקום עתידים לערוך הצבעה לגבי מינויים אלו באסיפה שתיערך ב-6 במרץ.

לטענת קוואלקום, הצעתה החדשה של ברודקום, העומדת על 82 דולר למניה - שמהם 60 דולר למניה הם במזומן והיתר במניות - "מעריכה בפחת משמעותי" את שוויה של קוואלקום ולא עונה על הדרישות הרגולטוריות שיועמדו בפניה, לאור סיכוני ההגבלים העסקיים המעורבים ברכישה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות