אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השלמת עסקה: השליטה בנטפים הועברה לידי מקסיכם צילום: מאיר אזולאי

נחשף בכלכליסט

השלמת עסקה: השליטה בנטפים הועברה לידי מקסיכם

החברה המקסיקנית רכשה את השליטה מקרן פרמירה והקיבוצים לפי שווי של 1.895 מיליארד דולר; המקסיקנים התחייבו להמשיך את הפעילות בחצרים ב-15 השנים מהבאות

10.02.2018, 17:01 | גולן חזני
עסקת מכירת השליטה בחברת ההשקיה בטפטוף נטפים הושלמה השבוע. מקסיכם (Mexichem) המקסיקנית רכשה את השליטה (80%) מידי קרן פרמירה והקיבוצים לפי שווי של 1.895 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה שנחשפה ב"כלכליסט" תשאיר את קיבוץ חצרים עם 20% מהמניות כשהקיבוצים יפתח ומגל יוצאים סופית מרשימת בעלי המניות של החברה. המקסיקנים התחייבו להמשיך את הפעילות בחצרים ב-15 השנים מהבאות.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

מקסיכם שגברה במכרז נטפים על חברות אמריקאיות ועל קרן טמאסק הסינגפורית, נסחרת בבורסה במקסיקו לפי שווי של יותר מ-6 מיליארד דולר. נטפים מעסיקה בארץ ובעולם יותר מ-4,500 עובדים, מחזיקה ב-29 חברות בנות וב-17 מפעלי ייצור. היא מוכרת את מוצריה ביותר מ-110 מדינות.

חואן פבלו דה וולה, יו"ר מקסיכם ובעל השליטה בחברה, אמר כי "אני שמח על דריסת הרגל המאוד משמעותית בישראל והשותפות עם חצרים. אני מאמין שחזון ארוך טווח יחד עם יעד משמעותי וחיבור לקהילה הם שילוב מנצח. שיתוף הפעולה בין הנהלות נטפים ומקסיכם יאפשר לנו לספק ללקוחות את סל הפתרונות הטובים ביותר לתעשיה ולחקלאות בתחומים שבהם אנו פועלים".

נשיא ומנכ"ל נטפים רן מידן אמר כי "העסקה מעידה על חוזקה של נטפים. השותפות על מקסיכם תייצר קפיצת מדרגה נוספת עבור החברה ותאפשר לה להאיץ את צמיחתה, תוך הרחבת סל הפתרונות והשירותים ללקוחותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות