אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות, פורש: "בשל חילוקי דעות עם המנכ"ל פרנקל"

פרסום ראשון

ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות, פורש: "בשל חילוקי דעות עם המנכ"ל פרנקל"

קוטישטנו פורש לאחר פחות משנה בתפקיד, ימים ספורים לאחר שכמה מהקרנות של החברה איבדו 1% בשל הימור נגד מדד הפחד. קוטישטנו: "אין זה סוד שהמנכ"ל ואני לא ראינו דברים עין בעין, אולם חילוקי דעות מקצועיים הם דבר לגיטימי וברמה האישית יש לי אליו הערכה רבה"

11.02.2018, 08:46 | רחלי בינדמן

ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות, פורש מתפקידו, אחרי פחות משנה. ברקע לפרישה עומדת ההשקעה הבעייתית של חברת הקרנות בתעודת סל המהמרת נגד מדד הפחד - אולם בסביבת  קוטישטנו טוענים כי העזיבה התבשלה אצלו כבר חודשים, לנוכח חוסר הרמוניה עם יו"ר חברת הקרנות שמואל פרנקל (המכהן גם כמנכ"ל אפסילון).   

קראו עוד בכלכליסט

קוטישטנו, בעבר מנהל ההשקעות הראשי בחברת הגמל של אי.בי.אי, נכנס לתפקיד באפסילון בחודש מרץ האחרון (והחליף את עידן אזולאי שפרש מבית ההשקעות). קודם לכן ניהל השקעות בקופות הגמל המפעליות בפסגות. הוא צפוי לחזור לתחום הגמל.

ביום חמישי דיווח בית ההשקעות אפסילון כי שורה של קרנות נאמנות שניהל, ביניהן קרנות סולידיות, איבדו כ-1% מערכן ביום מסחר אחד, בשל השקעה במדד XIV

המהמר נגד מדד הפחד. התעודה צנחה ב97% ביום מסחר קשה בוול סטריט.

בעקבות קריסה של תעודת הסל (XIV) שמהמרת נגד מדד הפחד (VIX), בשבוע שעבר התגלה שמנהלי קרנות נאמנות סולידיות בישראל, ובראשם בית ההשקעות אפסילון כאמור וכן בית ההשקעות פסגות, חשפו את הלקוחות שלהם להשקעה ספקולטיבית בתעודה שהסבה להם הפסד של עד 2% ביומיים. "כלכליסט" דיווח הבוקר כי רשות ני"ע שוקלת כעת להגביל את רמת הסיכון שמנהלים אלה יוכלו לקחת.

קוטישטנו אמר בשבוע שעבר ל"כלכליסט" כי ההשקעה ב־XIV לא שונה מהשקעה במניות שעלולה להסב ללקוחות ירידות חדות, בדומה להשקעה במניית טבע שאיבדה בתוך כמה חודשים 75% מערכה ב־2107. אלא שבבנק הפועלים לא רואים כנראה עין בעין עם קוטישטנו. הבנק דרש ביום חמישי האחרון מכל מנהלי הקרנות לדווח להם אם החזיקו בתעודת הסל במועד שבו היא קרסה.  

ג ג'רי קוטישטנו ג

בהודעה לעיתונות שפרסם הבוקר קוטישטנו בסיוע משרד יח"צ חיצוני, נכתב כי הוא עוזב את בית ההשקעות על רקע חילוקי דעות מקצועיים מתמשכים בינו לבין מנכ"ל בית ההשקעות, שמואל פרנקל, בין היתר בנוגע לסמכויות ביצוע וניהול, אשר הגיעו לשיאם בתקופה האחרונה.

"לאחר שהתלבטתי במשך מספר חודשים, הגעתי להחלטה לעזוב את תפקידי כמנכ"ל קרנות הנאמנות ולחזור לפעילות בתחום הגמל", נאמר בהודעתו של קוטישטנו. "אין זה סוד ששמואל ואני לא ראינו דברים עין בעין, אולם חילוקי דעות מקצועיים הם דבר לגיטימי וברמה האישית יש לי הערכה רבה לשמואל. אפסילון הוא אחד מבתי ההשקעות האיכותיים בישראל, וזאת בזכות צוות מנהלי השקעות מקצועי ומסור, ואני מודה ושמח על ההזדמנות שניתנה לי לנהל את קרנות הנאמנות של החברה ולקידום הגיוסים המשמעותיים בקרנות בחודשים האחרונים".

 

 

שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון, צילום: עמית שעל שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון | צילום: עמית שעל שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון, צילום: עמית שעל

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תשובה ל10
מי שמשקיע היום באגח מדינה זה רחוק מאוד מאשר סולידי. התשואות סופר נמוכות ובמידה ונוסיף לזה את דמי הניהול והמס צריך לקרות נס שהלקוח לא יפסיד. כאשר מתבלים את זה עם מספר נכסים בעלי מתאם נמוך יש סיכוי להגיע למשהו קצת יותר "נורמאלי"במקרה זה הניסוי נכשל אבל מה נאמר כאשר התשואות יעלו בקצב גבוה יותר...נאמר בדיוק את מה שנאמר על ה svxy שהכתובת היתה על הקיר ולמה "דחפו" את הלקוחות לאותן קרנות.
האנליסט  |  11.02.18
10.
תשובה ל - 9 - האנליסט - מה העיון והרציונל
אולי תסביר לי את ההגיון בקניית נכס כזה לקרן סולידית? מה הרעיון - אם יהיה בלאגן בשווקים נפסיד את כל כספי ההשקעה שלנו... זה יגביר את הסולידיות של הקרן ?!... נוכל לאשפז לקוחות לטיפול נמרץ במספרים יותר גדולים, כי לקוח סולידי שבאופן טבעי משקיע בקרן כזו ומודאג בימי בלאגן בשווקים, צריך "תמריץ" נוסף להתקף לב ?! ההגיון אומר שהיו צריכים לקנות תעודה הפוכה, לא ?!
מוסדי  |  11.02.18
9.
כולם נזכרו שזה מסוכן כשמאוחר מידי
למי שלא יודע ה svxy עלמה מ 01.02.16 משער של 16 עד לשיא של 140 בינואר השנה, כאשר הנייר עלה אף אחד לא בא בטענות אבל כשהוא יורד פתאום נזכרים כמה זה מסוכן, רואים שכל המגיבים בחיים לא ניהלו סיכונים. במידה והשקיעו בקרן 90/10 פחות מאחוז בנייר הזה לדעתי זה לגיטימי.אני מסכים שזה כואב אבל כך זה בהשקעות. נ.ב אני לא מכיר את ג'רי.
האנליסט  |  11.02.18
לכל התגובות