אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים צחי וחן נוימן הגישו הצעה מחייבת לרכישת יורוקום צילום: רועי פלדה

בלעדי לכלכליסט

האחים צחי וחן נוימן הגישו הצעה מחייבת לרכישת יורוקום

הההצעה שהועברה לבנקים הנושים כוללת מרכיב מזומן של 850 מיליון שקל - שלא יועבר מיידית אלא בפריסה של שנים - והתחייבות לפירעון חוב של יורוקום נדל"ן ב-250 מיליון שקל.

11.02.2018, 09:38 | גולן חזני

האחים צחי וחן נוימן הגישו הצעה מחייבת לרכישת יורוקום, בעלת השליטה בבזק. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה הוגשה בשעת בוקר מוקדמת לבנקים הנושים של יורוקום תקשורת - דיסקונט, הפועלים והבינלאומי. 

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הוגשה ע"י האחים לבדם, ללא שותפים, והיא כוללת מרכיב מזומן של 850 מיליון שקל, רכיב חוב של 370 מיליון שקל, לצד התחייבות לפירעון חוב של 250 מיליון שקל של יורוקום נדל"ן.

בהצעת האחים נוימן מרכיב המזומן איננו מיידי. מדובר על הלוואה נחותה של 100 מיליון שקל שתוזרם 26 יום לאחר השלמת ההסדר, ו-300 מיליון שקל כפירעון לבנקים עבור מניות יורוקום ואנלייט. סכום נוסף של 250 מיליון שקל יועבר שנה לאחר ההסדר ו-40 מיליון שקל כעבור 6 שנים וחצי. לפי ההצעה, אם תהיה עליה משמעותית בשווי מניות אינטרנט זהב וחלל תקשורת, יועבר תשלום נוסף של 160 מיליון שקל.

מרכיב התשלומים יהיה בסוג של הלוואת בולט (שבה ההחזרים החודשיים הם של הריבית, ותשלום הקרן מועבר בסוף התקופה) ש-7% ממנה ישולם בשנים 7-3 לאחר העברת השליטה, ויתר 93% האחוזים ישולמו בתשלום אחד, 7 שנים ממועד העברת השליטה. ההצעה איננה כוללת פקדון מיידי - פיקדון של 20 מיליון שקל יופקד רק לאחר הצבעת הנושים בשבוע הבא. 

ההצעה הוגשה ע"י האחים בשיתוף חברת MNS והיועצים שרון זאוארבך וניר גרינברג, ועורכי הדין ארז חבר ואורית ישראלית מעמית פולק מטלון. הצעה מצטרפת לאלה שכבר הוגשו - מצד האחים סיידוף ומצד אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין.  

האחים חן וצחי נוימן, צילום: רועי פלדה האחים חן וצחי נוימן | צילום: רועי פלדה האחים חן וצחי נוימן, צילום: רועי פלדה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לא אוהב את כל הבלופים האלה
מבקשים הלוואה מהבנקים לקניית אימפריה (בין אימפריה כושלת ובין אם לא) בלי שקל בכיס. מזכיר את קניית בנק הפועלים בשנות ה90 שהאחים דנקנר הלכו וביקשו הלוואה מהבנקים על סך מליארד שקל בטענה שיש להם קרקעות המופשרות לבניה באזור ים המלח בשווי הנ'ל.. הם ותד אריסון. קנו ביחד את בנק הפועלים וכך עשו את האושר שלהם.. על בלוף שעד היום לא בנו אפילו דירה אחת על אותם קרקעות. אח'כ מבקשים מחיקת חובות.. כמו רוב האוליגרכים.. הקטע הוא שלהגיע למיליון שקל לוקח זמן זה להכפיל שקל במיליון.. להגיע ל10 מיליון זה כלום.. זה כולה להכפיל פי 10.
נמאס מהטריקים האלה.  |  11.02.18
לכל התגובות