אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד של 1.9 מיליון דולר לפננטפארק ברבעון הרביעי צילום: NASDAQ

הפסד של 1.9 מיליון דולר לפננטפארק ברבעון הרביעי

החברה האמריקאית שמספקת אשראי לעסקים דיווחה על מעבר להפסד אחרי רווח של 6.8 מיליון דולר ברבעון המקביל; מניות החברה החלו להיסחר בת"א בנובמבר האחרון, ומאז בוצעו בהן שלוש עסקאות בלבד

11.02.2018, 11:09 | יניב רחימי
חברת פננטפארק האמריקאית, שגייסה לפני שלושה חודשים 488 מיליון שקל בהנפקת אג"ח בישראל, דיווחה על מעבר להפסד ברבעון האחרון ובתגובה מניית החברה שנסחרת בארה"ב ירדה ביום שישי ב-6.8%.

קראו עוד בכלכליסט

ההפסד הנקי מהשקעות של חברת פננטפארק, שמתמחה במתן אשראי לחברות בגודל בינוני, הסתכם ברבעון הרביעי של 2017 ב-1.9 מיליון דולר, לעומת רווח של 6.8 מיליון דולר שנרשם ברבעון המקביל ב-2016.

מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן | צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ

חברת פננטפארק פירסמה גם נתוני Non-GAAP, המנטרלים הוצאות והכנסות שלדעת הנהלת החברה לא מייצגות את פעילות הליבה של החברה. לפי נתוני Non-GAAP, הרווח של פננטפארק מהשקעות הסתכם ברבעון הרביעי ב-9.1 מיליון דולר, לעומת 7.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016.

הירידה ברווח מהשקעות נובעת בעיקר מהוצאות שנבעו כתוצאה מתיקון מסגרת האשראי ועלויות הנפקת אגרות החוב. במהלך הרבעון הרביעי של 2017 גייסה פננטפארק 488 מיליון שקל בהנפקת אג"ח בבורסה בתל אביב. סך העמלות שפננטפארק שילמה הסתכמו בכ-19 מיליון שקל. העלויות הגבוהות של ההנפקה כוללות עמלות התחייבות מוקדמת, הפצה, ייעוץ וריכוז בהיקף של כ-9 מיליון שקל, ומ"הוצאות אחרות" בסכום נוסף של כ-10 מיליון שקל. ההוצאות האחרות מייחסות בעיקר לעמלת הייעוץ הנדיבה שקיבלה חברת אפ.סי.סי, ששימשה כיועץ מוביל להנפקת החוב והרישום הדואלי של מניית פננטפארק בישראל.

אגרות החוב של פננטפארק מדורגות על ידי S&P מעלות בדירוג AA מינוס עם אופק יציב והן צמודות לדולר. נכון להיום הן נסחרות במחיר של 96.5 שקל המייצג הפסד של 3.5% למשקיעים שרכשו את אגרות החוב בהנפקה ובמהלך חודש המסחר הראשון שלהן בבורסה בתל אביב.

במקביל להנפקת אגרות החוב, פננטפארק רשמה את מניותה למסחר כפול בישראל.

מאז שמניותיה של פננטפארק החלו להיסחר בבורסה בתל אביב ב-28 בנובמבר 2017, בוצעו בהן שלוש עסקאות בלבד, במחזור כספי זעום של 124 אלף שקל. המניה סובלת מהיעדר סחירות בישראל, בעוד שמחזור המסחר היומי במניית פננטפארק בארה"ב מגיע ל-300 אלף. מאז שהמניה החלה להיסחר בתל אביב היא נותרה ללא שינוי, אולם בארה"ב היא איבדה מערכה 13%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות