אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא לשכת סוכני הביטוח יוצא נגד ההגבלות החדשות של סלינגר

נשיא לשכת סוכני הביטוח יוצא נגד ההגבלות החדשות של סלינגר

ליאור רוזנפלד פנה במכתב למפקחת על הביטוח בטענה כי המהלך שהיא מקדמת לאסור על חברות ביטוח לתגמל סוכנים על שיווק מוצרי פנסיה אם לא ניפגשו עם הלקוח אינו מידתי

11.02.2018, 11:40 | רחלי בינדמן

"לא יעלה על הדעת, לא סביר ולא מידתי הדבר, שנושא כה מהותי, המשפיע באופן כה נרחב על כלל הציבור במשק, בדגש על האוכלוסיות המוחלשות, על מעסיקים וכן על סוכני הביטוח, יועבר בדרך של הודעת הבהרה קצרה ולאקונית, ללא מתן תקופת הערכות תוך לגיטימציה לביטוח הסכמים רטרואקטיבית, וזאת חרף נוהג שהתקיים מעל עשור", כך כותב היום נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, ממונה על שוק ההון דורית סלינגר בהתייחסו לנייר הבהרה שפרסמה סלינגר בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנייר, יאסר על חברות הביטוח לתגמל בעמלות סוכני ביטוח על שיווק מוצרים פנסיונים, זאת במידה והסוכן לא נפגש עם הלקוח וביצע מולו הליך שיווק מלא. מטרת הנייר הייתה להילחם בתופעה במסגרתה סוכני ביטוח מצרפים עובדים למוצרים פנסיונים על בסיס רשימות שמעביר להם המעסיק ביחס לעובדים שלא בחרו אקטיבית במוצר פנסיוני, באופן אוטומטי וללא פגישת ייעוץ פרונטלית.

סלינגר. חזית חדשה עם סוכני הביטוח, צילום: עמית שעל סלינגר. חזית חדשה עם סוכני הביטוח | צילום: עמית שעל סלינגר. חזית חדשה עם סוכני הביטוח, צילום: עמית שעל

המהלך של סלינגר נועד להילחם בתופעה במסגרתה סוכני ביטוח מעבירים לקוחות לקרנות פנסיה בדמי ניהול גבוהים, זאת במיוחד על רקע קיומן של קרנות פנסיית ברירת מחדל - קרנות שבחר משרד האוצר ומתחייבות לדמי ניהול נמוכים לחוסכים שהמעסיק לא השיג עבורם הנחה בדמי הניהול. לפי הערכות מדובר בהפסד הכנסה של מאות מיליוני שקלים בשנה לסוכני הביטוח, בדגש על סוכנויות הביטוח הגדולות הפועלות בשיטה זו. בלשכת סוכני הביטוח שבראשה עומד רוזנפלד לא שוקטים על השמרים. רוזנפלד אף פנה בסוף השבוע לסלינגר בבקשה להעניק תקופת היערכות של שנה לנייר ההבהרה.

"המשמעות של ההבהרה הינה כי סוכנים שכרתו הסכמי צירוף לרבים, כבר למעלה מעשור במסגרת הסכמי התקשרות עם גופים מוסדיים, לא יקבלו ממועד ההבהרה תשלומים על הסכמים שכבר נחתמו - והכל ללא תקופת הערכות וללא כל הודעה מוקדמת".

"ההבהרה ואופן פרסומה עלולה להוביל למצב בו סוכנים לא יוכלו לספק לציבור העובדים והמעסיקים את השירות כנדרש. גם הגופים המוסדיים לא ערוכים בעת הזו לשרת ציבור של מאות אלפי לקוחות שנותרים ללא סוכן ביטוח. מי ייתן שירות למאות אלפי המבוטחים ולמעסיקים כבר מחר בבוקר?" כתב רוזנפלד.

במידה וסלינגר לא תענה לבקשת רוזנפלד, בלשכת סוכני הביטוח וגם בהתאגדות מנהלי ההסדרים הפנסיונים בוחנים צעדיים משפטיים כנגד נייר ההבהרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות