אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד כמה השכר שלכם משנה לבני זוג פוטנציאליים? צילום: fourseasons.com

עד כמה השכר שלכם משנה לבני זוג פוטנציאליים?

האם הייתם מסכימים לצאת עם מישהו שמשתכר משמעותית פחות מכם? סקר חדש בדק מהי החשיבות שמייחסים אנשים למצבם הפיננסי של בני הזוג בתחילת הקשר ומהו המצב הכספים שיוביל לסיום מערכת יחסים

11.02.2018, 22:48 | שירות כלכליסט

כשמתחילים לצאת עם בן או בת זוג חדשים, יש כל מני קריטריונים שמעניינים אותנו: תחומי העניין שלהם, המראה, האופי והמזג שלהם וגם מה הם עושים בחיים. לשאלה כמה הם מרוויחים, כך מסתבר, אין הרבה משקל בהחלטה אם להמשיך את הקשר או לא.

קראו עוד בכלכליסט

סקר אינטרנטי שנערך לאחרונה בידי אתר הייעוץ המקצועי והמשרות לנשים Fairygodboss.com מצא כי הכנסה ומשכורת הם השיקולים האחרונים מבין 7 גורמים הכי חשובים בבחירת בן או בת זוג. יתרה מזאת – כמעט אחד מתוך כל שלושה גברים ואחת מתוך כל ארבע נשים שהשתתפו בסקר אמרו שלא היה אכפת להם מרמת ההכנסה או השכר של בני זוג - כעת או בעבר - משום שזה "לא רלבנטי".

מצבו הפיננסי של בן הזוג עלול להביא לסיום הקשר, אבל בהתחלה השכר לא באמת משנה
מצבו הפיננסי של בן הזוג עלול להביא לסיום הקשר, אבל בהתחלה השכר לא באמת משנה צילום: שאטרסטוק
 
 
כשנתבקשו להעריך את החשיבות של המשכורת של בן או בת הזוג, בסולם של 1-5, רק 7% מהנשים בחרו בדירוג הגבוה ביותר; 31% דירגו את השאלה ב-4; 31%- נוספים ב-3.

שמונה מתוך כל 10 גברים ומעט יותר ממחצית מהנשים אמרו כי היו נכנסים למערכת יחסים עם מישהו בעל הכנסה נמוכה בהרבה משלהם. הסיבה העיקרית שנתנו אלו שאמרו כי לא היו עושים זאת היא האמונה שלהם בשוויון בנטל במערכת יחסים. ובתוך כך – 85% מהגברים והנשים אמרו כי היו נותנים אור ירוק לקשר עם מישהו המרוויח הרבה יותר מהם. אלו שלא היו מסכימים לכך אמרו כי הסיבה היא ש"אני מאמין/נה בקשר שוויוני" או "זה היה גורם לי תחושה לא נוחה".

בשלב הדייטים, השכר של בני הזוג לא מאוד חשוב, צילום: שאטרסטוק בשלב הדייטים, השכר של בני הזוג לא מאוד חשוב | צילום: שאטרסטוק בשלב הדייטים, השכר של בני הזוג לא מאוד חשוב, צילום: שאטרסטוק

למרות זאת, 46% מהגברים ו-58% מהנשים הודו שעניינים פיננסים גרמו להם בעבר לבעיות בקשרים רומנטיים. אבל זה לא מה שיוביל לפרידה - 7 מכל 10 גברים ו-6 מתוך כל 10 נשים אמרו שלא היו שוקלים לסיים מערכת יחסים אך ורק בהתבסס על סוגיות פיננסיות.

הדבר המעניין ביותר בסקר היה שהתוצאות לא שיקפו את הסטראוטיפים המגדריים. מנכ"לית האתר ג'ורג'ונה הואנג אמרה לאתר Moneyish: "לא ידעתי מה יהיו התשובות. אולם ברור שבתור מישהי המנהלת אתר קריירה לנשים, לא ממש רציתי לראות בסקר את הסטראוטיפים הישנים". הסקר, שבו השתתפו 400 אנשים התחלק בין 51% נשים ו-49% גברים. כרבע מהנשאלים היו מתחת לגיל 35. "חשבתי שתוצאות הסקר כפי שהתקבלו, יאפיינו בעיקר זוגות צעירים. אולם בפועל הם אפיינו גם נשאלים מבוגרים יותר", אמרה.

עם זאת, במקרה של צבירת חובות, מסתבר שחוב הוא גורם שבהחלט עלול לפסול בן או בת זוג פוטנציאליים. בסקר אחר, שנערך השבוע בידי אתר Credible, אחד מכל 5 נשאלים אמר כי הם החליטו לא לצאת עם מישהו בגלל חובות כספיים שהיה לאותו אדם. הסקר נערך בקרב 1,000 משתתפים מארה"ב, בגילאי 25-44. שני סקרים אחרים שפורסמו החודש מציגים תוצאות דומות – 3 מתוך כל 4 נשאלים (77.55%) רואים חוב של כרטיס אשראי כסיבה מוצדקת לסיום קשר.

הסכום הממוצע שנמצא כנטל חוב שאינו מתקבל על הדעת היה קצת יותר מ-11,500 דולר. זאת על פי אתר DataFinder.com. ואילו הממצאים מהסקר של GoBankingrates.co מראים כי 28% מהנשאלים אמרו כי חוב גדול מידי הוא השיקול הפיננסי כבד-המשקל ביותר בפרידה מבן או בת זוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות