אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פדיונות של כמעט 2 מיליארד שקל בקרנות נאמנות בתוך שבוע צילום: שאטרסטוק

פדיונות של כמעט 2 מיליארד שקל בקרנות נאמנות בתוך שבוע

לפי נתוני מיטב דש, הירידות בשווקים דחפו את הציבור ליציאה מהקרנות, לטובת "חוף המבטחים" של המזומן. סכום של 830 מיליון שקל יצא מקרנות אג"ח כללי

11.02.2018, 13:08 | רחלי בינדמן

שבוע לא פשוט עבר על קרנות הנאמנות, עם פדיונות גבוהים במיוחד, לנוכח הירידות החדות שנרשמו בשוקי המניות והאג"ח בעולם: מנתוני בית ההשקעות מיטב דש עולה כי בשבוע שעבר פדתה התעשייה סכום של 1.78 מיליארד שקל מהקרנות - הציבור שפדה את הכסף מעדיף כרגע את "חוף המבטחים" של המזומן.   

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה היחידה שהצליחה לשמור על גיוסים חיוביים היא קבוצת קרנות אג"ח מדינה שגייסה 65 מיליון שקל. קרנות אג"ח כללי, הקטגוריה הפופולרית ב-2017, רשמו פדיונות של 830 מיליון שקל – זהו פדיון ראשון שנרשם בקרנות אלה מאז יוני 2016. הקרנות המנייתיות שרק בינואר שברו שיא גיוסים של עשור (1.7 מיליארד שקל) פדו בשבוע שחלף סכום של 635 מיליון שקל וקרנות אג"ח חברות מציגות פדיונות שבועיים של 210 מיליון שקל.

שבוע המסחר החולף נסגר בירידות שערים חדות על רקע החשש של המשקיעים מקצב העלאות ריבית גבוה מהצפוי בארה"ב. החששות הללו הובילו לירידה במחירי האג"ח ולמימוש בשוקי המניות, תוך זינוק במדד הפחד

מדד ת"א 35 סגר את השבוע בירידה של 4%, ת"א 125 ירד ב-4.4% .ומדד ת"א 90 ירד ב-5.5% (בסיכום השבוע התנודתי בניו יורק ירדו מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 ב-5.2%, הירידה השבועית החדה ביותר מאז ינואר 2016, נאסד"ק איבד 5.1%, הירידה השבועית החדה ביותר מאז פברואר 2016).

אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה שלילית עמוקה: מדדי התל-בונד 20-40-60 רשמו השבוע תשואה שלילית של עד 1%. אגרות החוב הממשלתיות שנחשבות השקעה סולידית יחסית איבדו גובה גם כן - מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף ירידה של 0.85%. למרות ירידות השערים, קרנות אג"ח מדינה נשארו קבוצת הקרנות המסורתיות היחידה שהצליחה לשמור על גיוס חיובי, אשר נאמד בכ-65 מיליון שקל כאמור.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-8 בפברואר 2018 סכום של 244.2 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-229.2 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות כ-15 מיליארד שקל.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
צאו מהר!!
תקשיבו בורסה זה מסוכן! זה הימורים! אתם תפסידו את הכול אני אומר לכם! תקשיבו ל3 ו4 - וצאו מהר מהבורסה! [ככה מההיסטריה שלכם השוק ירד עוד ואנשים שבאמת מבינים מה הם עושים יוכלו לנצל את זה לרווחים...] גילוי נאות - הכתוב אינו מהווה ייעוץ השקעות מכל סוג שהוא, אלא נועד למביני סרקזם ועיקרון ארביטראז׳ בלבד. אם אתה ישראלי טיפוסי - עמי הסליחה, תמשיך ביומך כאילו לא קראת את זה הרגע. אה... וצא מהבורסה!
אוי ואבוי!  |  13.02.18
לכל התגובות