אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: רק 27% מהשכירים חברים בארגון עובדים צילום: נמרוד גליקמן

הלמ"ס: רק 27% מהשכירים חברים בארגון עובדים

791 אלף איש חברים בארגון עובדים כלשהו. מדובר בעלייה קטנה של 2% מלפני 6 שנים. בקרב עובדים המשתכרים מעל 14 אלף שקל ועובדים בענפי השירותים, הייצוג הוא הגבוה ביותר על ידי ארגון עובדים

11.02.2018, 13:26 | שחר אילן
רק 27% מהשכירים, שהם כ-791 אלף איש, חברים בארגון עובדים כלשהו. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (א') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בנושא התארגנויות עובדים. הנתונים לקוחים מתוך הסקר החברתי של 2016. מדובר בעלייה קטנה מ-25% בשנת 2012. בענפים היצרניים 20% מהשכירים חברים בארגוני עובדים ובענפי השירותים – 29%.

קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה. רק 11% מהמשתכרים עד 5,000 שקל מיוצגים, לעומת 38% מהמשתכרים בין 7,500 שקל ל-14 אלף שקל ו-35% מהמשתכרים יותר מ-14 אלף שקל.

54% מהשכירים החברים בארגון עובדים שייכים להסתדרות הכללית החדשה. תחומים שבהם יש ייצוג רחב במיוחד על ידי ארגוני עובדים: 58% מהשכירים בענף חינוך חברים בארגון עובדים ו-53% בענף מנהל מקומי, ציבורי וביטחון וביטוח לאומי.

הפגנת עובדי טבע. קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה, צילום: אבי רוקח הפגנת עובדי טבע. קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה | צילום: אבי רוקח הפגנת עובדי טבע. קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה, צילום: אבי רוקח

69% מהשכירים החברים בארגון עובדים, מעידים כי הארגון המייצג אותם, פועל להגנה על חבריו מפני פיטורים והתנהגות שרירותית של המעסיק. אבל רק כמחצית (51%) מהשכירים החברים בארגון, סבורים כי הוא דואג לשיפור שכרם של העובדים. 43% סבורים כי הארגון אינו דואג לשיפור השכר.

בקרב השכירים שאינם חברים בארגון עובדים, 74% מציינים כי הסיבה לכך היא שאין ארגון עובדים במקום עבודתם, 8% אינם יודעים על האפשרות להיות חבר בארגון עובדים, 6% טוענים כי חברות לא תועיל להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
"קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה...." - והאמת היא:
יש לומר את האמת: את ההסתדרות (על שמותיה השונים) לא מעניינים העובדים, אלא רק *הכסף של העובדים*. כל זמן שהתשלום להסתדרות מהווה אחוז מסויים מהמשכורת, להסתדרות אין שום תמריץ להתאמץ עבור עובדים בעלי שכר נמוך, ומשקיעים את האנרגיה בעובדים בעלי פוטנציאל השתכרות גבוה. לכן כשאתם קוראים שורה כמו "קיים קשר ישיר בין ייצוג על ידי ארגון עובדים לבין הכנסה גבוהה", תבינו מהו אותו "קשר ישיר". ושלא יעבדו עליכם!
אביחי  |  11.02.18