אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאפיינס מוציאה אזהרת רווח לקראת פרסום דוחות 2017 צילום: יוסי אלוני

סאפיינס מוציאה אזהרת רווח לקראת פרסום דוחות 2017

חברת התוכנות לעסקי הביטוח מצפה לסיים את השנה ברווח תפעולי של 23 מיליון דולר - התחזיות בשוק עומדות על 24.4 מיליון דולר. הכנסות סאפיינס יעמדו על כ-272 מיליון דולר

12.02.2018, 13:54 | דרור רייך ויניב רחימי

חברת התוכנה סאפיינס עברה ב-2017 שנה קשה, שכללה פיטורי עובדים, רכישות גדולות וירידה של 25% בשווי המניה. כעת ספקית פתרונות התוכנה לתחום הביטוח והפיננסים מוציאה למשקיעים תחזית רווח מאכזבת.   

קראו עוד בכלכליסט

לפי העדכון שמוציאה היום (ב') החברה, הכנסותיה בסיכום שנת 2017 צפויות לנוע בטווח של 271 עד 273 דולר מיליון דולר, מעט נמוך מציפיות האנליסטים שעמדו על 273.5 מיליון דולר.אזהרת הרווח מתייחסת לשיעור הרווח התפעולי השנתי (Non-GAAP): סאפיינס צופה עתה לשיעור רווח בטווח של כ-8.3%-8.6%, כלומר 22.5 עד 23.5 מיליון דולר, בשעה שתחזיות האנליסטים שעמדו על 24.35 מיליון דולר.

בסאפיינס מייחסים את הנתון הנמוך בעיקר בהפסקת פרויקט שאינו בתחום הליבה ביפן, וכן בעלויות של מהלכים שאותם ביצעה במטרה להורדת עלויות נוספות, ובכלל זה הוצאות ארגון מחדש של כ- 8 מיליון דולר. 

"בעוד שעמדנו בתחזית ההכנסות לשנת 2017, אנו מעט מתחת לתחזית הרווחיות התפעולית" ציין רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס. "אנו מנתבים את המשאבים שלנו כך שיהיו מתואמים עם קווי הפעילויות שיש להם את הזדמנויות הצמיחה הרווחיות ביותר, במטרה למקסם את הפוטנציאל הגלובלי שלנו כדי להשיג נתח שוק ולשפר את הרווחיות,

עלייה של 50% ברווחיות התפעולית

בסאפיינס כל כך בטוחים במהלכים שהם מבצעים השנה עד שהם החליטו להעלות את תחזיות ההכנסה של החברה ב-2018 ל-280 עד 285 דולר עם עליה של למעלה מ-50% בשיעורי רווחיות התפעולית ל-12% עד 13% שהם 33.6 עד 37 מיליון דולר.

"תחזית ההכנסות של 2018 משקפת את כוונת החברה להתמקד בעיקר בפעילויות שהינן עסקי הליבה של החברה, יחד עם הפסקה של פעילויות אשר אינן בליבת העסקים. בתוך כך, התחזית משקפת פריסת חוזה רב-שנתי שחתמה החברה על פני תקופה ארוכה יותר, צמצום פעילויות בשוק המקומי במדינות ה- off-shore במאמץ לתמוך בשווקי היעד העיקריים שלנו וההשפעה בטווח הקרוב של חפיפה בין המוצרים, כתוצאה מרכישת Adaptik", ציין על-דור.

"כשפנינו לשנת 2018, אנו צופים צמיחה בפעילות הביטוח האלמנטארי באירופה ובארה"ב, יחד עם שיפור במיצובנו התחרותי עם הפלטפורמה החדשה שלנו לביטוח אלמנטארי בארה"ב. "תשומת הלב הניהולית מתמקדת בשיפור הרווח התפעולי ובשולי הרווח, ואנו צופים שיפור ברווחיות לאורך כל השנה", סיכם על-דור.

רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס | צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות