אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה תביעה של נשא איידס שטען כי מרפאת שיניים הפלתה אותו לרעה צילום: shutterstock

העליון דחה תביעה של נשא איידס שטען כי מרפאת שיניים הפלתה אותו לרעה

האיש פנה להשתלת שיניים אבל נענה כי הם אינם מבצעים טיפולים מהסוג המבוקש בנשאי HIV. השופטים חנן מלצר, עוזי פוגלמן ויעל וילנר קבעו כי לא היה במעשי המרפאה ורופאיה אפליה

13.02.2018, 08:27 | זוהר שחר לוי

בית המשפט העליון, בהרכב השופטים חנן מלצר, עוזי פוגלמן ויעל וילנר, דחה את תביעותיו של נשא איידס שטען כי הופלה לרעה כשמרפאת שיניים פרטית סירבה לטפל בו בשל מצבו הרפואי. בפסק הדין נקבע כי לא היתה בהתנהלות המרפאה כל אפליה מאחר שהמטופל לא דיווח על מצבו הרפואי בבדיקתו הראשונה.

המטופל, שביקש לעבור השתלת שיניים במרפאה, לא ציין בעת פנייתו ובבדיקה הראשונה כי הוא נושא את נגיף ה־HIV. רק יום לאחר מכן דיווח על כך לרופא. בעקבות זאת אמר לו מנהל המרפאה כי הם אינם מבצעים טיפולים מהסוג המבוקש בנשאי HIV, בשל עלותם הגבוהה, והפנה אותו לבית החולים אסף הרופא.

השופט חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג   השופט חנן מלצר | צילום: אוהד צויגנברג השופט חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג

המטופל הגיש תובענה לבית משפט השלום בטענה כי הופלה שלא כדין, אך תביעתו נדחתה בקביעה כי לא הופלה לרעה, וכי לא ניתן לו טיפול רפואי מסיבות מקצועיות.

את המרפאה ייצג עו"ד דוד טובול. לאחר מכן פנה המטופל לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים נגד משרד הבריאות, שיוצג על ידי עורכי הדין שרון אבירם ויונתן ברמן.

בית המשפט החליט שאין מקום להמשיך בבירור תלונתו וקיבל את עמדת משרד הבריאות שהתבססה על סמכותו של רופא להעניק טיפול המתאים לתפיסתו המקצועית, ועל כך שמסירת מידע רפואי שלם ונכון נדרשת לשם מתן טיפול רפואי מתאים ומשפיעה על הצלחת הטיפול. גם כאן קבע בית המשפט כי לא היה במעשי המרפאה ורופאיה אפליה.

המטופל ערער לעליון, וזה דחה את הערעור בנימוק שלא מצא לנכון לדחות את הממצאים העובדתיים שהתקבלו בפסק הדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות