אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפליליסטים - עו"ד דלית אלעד ועו"ד דוד בן ישי

הפליליסטים - עו"ד דלית אלעד ועו"ד דוד בן ישי

"כל לקוח הוא עולם ומלואו, בעל רצונות וצרכים שונים. רק היכרות מעמיקה עם עולמם, ערכיהם, אורח חייהם והבנת מצבם ורצונותיהם, תוביל לשירות משפטי טוב ומותאם עבורם"

13.02.2018, 12:26 | בשיתוף מערכת משפטיפ

משרד עורכי דין אלעד-בן ישי ושות׳ הוקם על-ידי עו"ד דלית אלעד ועו"ד דוד בן ישי. עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום הפלילים אשר החלו את דרכם בתחום במשטרת ישראל כחוקרים ובמהלך שירותם במשטרת ישראל, החליטו יחד על הסבה מקצועית ועל פתיחת משרד משותף.

עו"ד דלית אלעד, נשואה ואם לשניים, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת חיפה, שירתה במשטרת ישראל כ-20 שנה ושימשה כקצינת חקירות בכירה. לאורך השנים מילאה תפקידים מגוונים ומאתגרים כקצינה בתחום התעבורה, קצינת חקירות באגף התנועה, ראש משרד חקירות, ראש מחלק חקירות בימ"ר, קצינת נוער מרחבית' ראש מחלק הערכה ועוד.

עו"ד דוד בן ישי, נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון במשפטים ממכללת "שערי משפט". עסק בפרקטיקה פרטית מספר שנים טרם התגייס למשטרת ישראל. במשטרה שירת כראש צוות חוקרים וניהל חקירות מורכבות על עבירות חמורות ביותר כמו: שוד מזוין, עבירות מין קשות, פדופיליה, תקיפות קשות וחקירות רצח.

המשרד עוסק בפלילים, לרבות עבירות צווארון לבן, תכנון ובניה, לשון הרע, דיני תעבורה ודיני משפחה. מטבע הדברים, לאור הרקע שלנו, ולאחר צבירת ניסיון רב וייחודי בתחומים אלה והיכרות מעמיקה ויסודית עמם, תחומים אלה הם לחם חוקנו.

עו"ד דוד בן ישי עו"ד דוד בן ישי עו"ד דוד בן ישי

כמה זמן אתם שותפים ומה מיוחד בשותפות? מה הביא אתכם לבחור ולעסוק דווקא בתחום הפלילי ומה אתם אוהבים בתחום זה?

"עוד בטרם הוקם המשרד, מתוך ההיכרות והניסיון בתחומי המשפט, השקענו מחשבה רבה בחזון המשרד ובשירות שנעניק ללקוחותינו. אותה המחשבה בדיוק הושקעה גם בשותפות בינינו, בבחינת "השלם גדול מסכום חלקיו.

כל אחד מאתנו מביא את כישוריו, את ניסיונו ואת השקפת עולמו על מנת לאפשר מתן טיפול משפטי מקצועי, אישי וממצה, המעמיד את הלקוח במרכז העשייה. לכן, הצבנו לעצמנו כחזון לעסוק גם בתהליך, ולא רק בתוצאות הסופיות של ההליכים. חשיבות התוצאות ברורה, אך התהליך חשוב לא פחות – אנו בוחרים להעניק ללקוח ליווי צמוד לאורך התהליך כולו - הדרכה, מסירות וזמינות מרבית.

השותפות בינינו החלה עוד במהלך שירותנו המשותף במשטרה, התפתחה עם השנים במקביל לרכישת מיומנויות לשיתוף פעולה ועבודת משותפת, כשכל שותף מביא לידי ביטוי את יכולותיו וניסיונו להשגת התוצאות המיטביות. עבודת החקירות במשטרה אינה פשוטה, היא מציבה אתגרים רבים ומצריכה שיתוף פעולה מצד עמיתיך לעבודה. במובן זה דומה הדבר לשירות צבאי ביחידות מובחרות, שאופיו יוצר קשרים חברתיים, שותפויות ויכולת עבודה בתיאום וסנכרון מלא ובמקביל, ובידיעה שאתה יכול לסמוך על חבריך.

מניסיוננו למדנו, כי לעתים המענה והיחס האנושי שניתן ללקוחות אינו מספק, בתחום הפלילי בפרט, שעה בה הם זקוקים לו יותר מכל. התחושה היא כי מרבית עורכי הדין מייחסים חשיבות עליונה ובלעדית לתוצאות המשפט, מבלי לתת דגש או התייחסות להשפעת ההליך על הלקוח. אנשים אשר מצאו עצמם מסתבכים עם החוק והרשויות, בכל תחומי העיסוק בהם בחרנו, מתמודדים עם קשיים יומיומיים אדירים, ומתקשים להכילם. פעמים רבות נכחנו לגלות שתהליך ההתמודדות משליך על התוצאות הסופיות של המשפט, כשלקוחות רבים "נשברים", מתייאשים ונוקטים בצעדים משפטיים שגויים או לא מטיבים.

לאור חזון זה בחרנו את תחומי העיסוק של משרדנו – התחום הפלילי ודיני המשפחה - שהמשותף ביניהם הוא תהליך קשה ומאתגר שעוברים הלקוחות. פה נעוץ הערך המוסף של משרדנו. היכולת להתייחס לתהליך, להקל על הלקוחות במהלכו ובכך להביא גם לתוצאה הטובה ביותר עבורם.

במהלך שירותנו במשטרה, יצרנו היכרות אישית וקשרי עבודה מצוינים עם גורמי אכיפה נוספים ומקבילים, העובדים עם משטרת ישראל – פרקליטויות שונות, מס ההכנסה ומע"מ, משטרה צבאית, הרשות לאיסור הלבנת הון, שירות בתי הסוהר ועוד. הקשרים הללו עומדים היום לרשותם של לקוחותינו, ומאפשרים מתן פתרונות ושירות משפטי במכלול רחב וממצה הרבה יותר."

עו"ד דלית אלעד עו"ד דלית אלעד עו"ד דלית אלעד

ספרו על תיק פיקנטי שעסקתם בו לאחרונה:

״תיקי הנוער בהם אנו מטפלים, תיקים בהם מואשמים קטינים בעבירות שונות, מהווים עבורנו אתגר משמעותי וחשוב. תיקים אלה טומנים בחובם ערכי חינוך ושליחות, יחד עם עבודה משפטית מורכבת. בתקופה האחרונה, מוצאים עצמם בני נוער רבים מואשמים בביצוע עבירות באינטרנט, בהיבטים שונים. על תיק כזה בחרנו לספר: נער כבן 15 אשר מצא עצמו מואשם בביצוע עבירות מין באינטרנט, בלא שהבין כלל כי מעשיו מהווים עבירה. הנער נהג לשחק במשחקי מחשב אינטראקטיביים, במסגרת "משחק מרובה משתתפים" בקבוצות גדולות, בגילאים שונים וממקומות שונים ברחבי הארץ. בקבוצה בה היה חבר התפתחה מגמה, במסגרתה הטילו הנערים הבוגרים יותר משימות על הילדים הצעירים יותר בקבוצה, לצורך צבירת חברים ונקודות. חלק מן המשימות כללו הורדת פרטי לבוש, צילומים אינטימיים וחיקוי פעילויות מיניות, בלא שעומד מניע מיני ממשי מאחורי הדברים.

במהלך ההליך המשפטי נחקרו קטינים רבים, והוגשו כתבי אישום. הלקוח שלנו מצוי כיום בעיצומו של הליך טיפולי שישמש כחלופה ראויה לעונש, כשאלמנט השיקום עומד במרכז. הנער עבר תהליך קשה, שבמהלכו הבין את מעשיו, את חומרתם, את פוטנציאל הנזק הטמון בהם, ומהתהליך יצא אדם מחוזק וטוב יותר.

תיקים מסוג זה, מאפיינים את הדור הצעיר ויכולים כיום לקרות לכל אחד ואחת. הגבולות מטושטשים בתחום הווירטואלי ולכן יש להשקיע מחשבה ומאמץ במתן הגדרות חד משמעיות ולהיות תמיד קשובים וערניים למעשיהם.״

מה אתם עושים בשעות הפנאי שלכם?

״שנינו נהנים לבלות עם המשפחה, בטיולים בארץ, אם ברגל ואם ברכב. עו"ד דלית אלעד אוהבת לקרוא, נהנית מצפייה בסרטים והרכבת פאזלים מאתגרים. עו"ד דוד בן ישי אוהב כדורגל ואוהד מושבע של מכבי חיפה, ולעתים משחק לשם הספורט.״

לאן אתם שואפים להגיע, מקצועית ואישית?

״השאיפה המרכזית היא להיות מרוצים ומאושרים מחיינו. האושר מגיע כשממצים את היכולות האישיות, מקורות הזמן- איזון נכון בין עבודה, משפחה ופנאי. זה הדבר החשוב, כל השאר מגיע מאליו. בהיבט המקצועי אנו שואפים להיות השם הראשון שיעלה בראשם של לקוחותינו כל אימת שיצטרכו בעצמם, או יתבקשו להמליץ, על מתן שירותים משפטיים בתחומי עיסוקינו.״

מה בעיניכם הופך עורך דין לעורך דין טוב באמת בתחומכם?

״היחס האישי, המסירות, הזמינות – אין תחליף לקשר בלתי אמצעי, רציף ואמתי עם הלקוח. כל לקוח הוא עולם ומלואו, בעל רצונות וצרכים שונים. היכרות מעמיקה עם עולמם, ערכיהם, אורח חייהם, הבנת מצבם ורצונותיהם, תוביל לשירות משפטי טוב ומותאם עבורם.

בנוסף, יש חשיבות מכרעת לניסיון ולהיכרות מעמיקה עם החוק ועם שגרת העבודה, התהליכים והאמצעים השונים והיכרות אישית עם בעלי התפקידים השונים.״

טיפ קטן וחשוב:

״כשמדברים אליכם תקשיבו. זה אולי נשמע ברור מאליו ופשוט, אך רובנו עסוקים בעיקר בלהשמיע את עצמנו. אנחנו שומעים את האחר אגב המתנה לתורנו לדבר, במקום להקשיב באמת למה שהוא אומר. הקשבה מביאה הרבה כוח, מעניקה מידע ומגבירה את היכולת לסייע, לטפל, להקל ולמצוא פתרונות לכל הבעיות. כשמקשיבים, לומדים להכיר ולהבין מה נחוץ ואז ניתן לכוון את התנהגותנו ופעולותינו ביעילות, כדי להשיג מטרות או לפתור בעיות שעומדות על הפרק."

למידע נוסף מלאו פרטיכם
*
*
* שדה חובה
שלחו
תודה,
הפרטים נשלחו והתקבלו במערכת
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות