אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי אישור חוק קצבאות הנכים - הפעילים ממשיכים בפעולת מחאה צילום: הנכים הופכים לפנתרים

אחרי אישור חוק קצבאות הנכים - הפעילים ממשיכים בפעולת מחאה

פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" העבירו את הלילה בכנסת ומתכוונים להישאר במשכן עד מחר בערב כשיסתיימו דיוני המליאה. משם תעבור המחאה לבתי חברי הכנסת והשרים

13.02.2018, 13:09 | שחר אילן

למרות העברת חוק קצבאות הנכים בלילה, פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" ממשיכים בפעולות המחאה והעבירו את הלילה בכנסת. הם מתכוונים להישאר במשכן עד מחר בערב כשיסתיימו דיוני המליאה ואז להעביר את המחאה לבתי חברי הכנסת והשרים.

קראו עוד בכלכליסט

איל כהן מ"הנכים הופכים לפנתרים" סיפר ש"אנחנו עשרה. היינו יותר. אבל חלק מהאנשים חולים. אנחנו זזים מאגף לאגף". לדבריו, אתמול בערב היה עימות כוחני עם משמר הכנסת שבסופו המשמר אפשר להם להישאר בלילה. "הם לא מציקים לנו ואנחנו לא מציקים להם". מדובר באירוע חריג מאוד שבו מאפשרים למי שאינם חברי כנסת או עובדים להישאר בלילה בכנסת כשאין דיונים. כהן הסביר שהמטרות הן הבעת מחאה נגד החוק ושיחות עם חברי הכנסת.

נכים בכנסת לאחר אישור הגדלת הקצבאות, צילום: הנכים הופכים לפנתרים נכים בכנסת לאחר אישור הגדלת הקצבאות | צילום: הנכים הופכים לפנתרים נכים בכנסת לאחר אישור הגדלת הקצבאות, צילום: הנכים הופכים לפנתרים

לדבריו, מבחינת פעולות המחאה של "הנכים הופכים לפנתרים" העברת החוק "לא שינתה כלום. אחרי שתסתיים פעולת המחאה בכנסת, המאבק יעבור לבתים של חברי הכנסת והשרים - עסקים, בתים, משפחות ילדים, הכול. עד שלנכים לא יהיה שקט נפשי וכלכלי גם להם לא יהיה. פגעו בנכים מספיק. נפגע בהם באופן אישי".

הוא אינו צופה בעיית מוטיבציה של פעילי הנכים בעקבות העברת החוק והעלאת הקצבאות. לדבריו, "הכעס כל כך גדול שאנשים מוכנים להשקיע הכול. יש הכרזות אובדניות. אנשים מדברים על שימוש בבלוני גז".

מהכנסת נמסר בתגובה ש"קבוצה קטנה של 6-7 נכים שביקשו להישאר לישון בכנסת קיבלו לכך אישור חריג מקצין הכנסת בשל רגישות הנושא. הכול עבר בשקט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות