אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית הרצליה מונעת טיהור אדמות תע"ש בנוף ים צילום: דרור עזרא

עיריית הרצליה מונעת טיהור אדמות תע"ש בנוף ים

כך עולה ממסמך שהוציאה החברה לשירותי איכות סביבה. העירייה: "כדי לאפשר את סקר הקרקע דרשה עיריית הרצליה מהחברה המבצעת אישורי בטיחות בסיסיים ודרכי פעולה במקרים של פליטת גזים רעילים, פיצוץ וכו'. כל אלה לא הומצאו בפנינו עד כה"

14.02.2018, 08:21 | נמרוד בוסו

עיריית הרצליה מעכבת יותר משנה את תחילת עבודות הטיהור בנוף ים, כך עולה ממסמך שהוציאה החברה לשירותי איכות סביבה, זרוע הביצוע של הממשלה בכל הקשור לטיהור קרקעות שזיהמו צה"ל והתעשייה הצבאית. במסמך מפורטות פעולות החברה בניסיון להשיג את אישור העירייה לתחילת ביצוע עבודות הטיהור בקרקע מדצמבר 2016 ועד היום, ללא הצלחה.

בישיבה הראשונה עם מהנדס העיר מייק סקה, בדצמבר 2016 הציג סקה מתווה מהיר לאישור העבודות: החברה תגיש לו תוכנית טיהור מאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה, ואם תימצא תקינה יתקבל אישור בתוך שבוע. יומיים חלפו והעירייה שינתה את עמדתה. בפגישה נוספת דרשה כי תוגש לה בקשה להיתר בנייה לתחילת ביצוע העבודות, והתחייבה להעניק אישור 14 יום לאחר מכן. מאז, על פי המסמך, נערכו עשרות שיחות ופגישות בין הצדדים, תוך שמחלקת ההנדסה בעירייה מוסיפה עוד ועוד דרישות להוצאת ההיתר, כולל דרישות לא רלוונטיות כמו החתמת מהנדס שלד על היתר הבניה.

נוף ים, הרצליה, צילום: דרור עזרא נוף ים, הרצליה | צילום: דרור עזרא נוף ים, הרצליה, צילום: דרור עזרא

לפני שבועיים שוב דחתה ועדת הרישוי העירונית את הבקשה להיתר בטענה לחסרונם של מסמכים, שלטענת החברה הוגשו כבר באוגוסט 2017.

"החברה נענתה לכל בקשת חומר מעיריית הרצליה, נוכחות בפגישות ומתן הסברים", נכתב בדו"ח החברה.

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה היא כמובן הראשונה שמעוניינת בטיהור הקרקע והמים בנוף ים. מדובר בשטח הסמוך לשכונות מגורים ורב הנסתר בו על הגלוי באשר להימצאותם של חומרים מסוכנים. כדי לאפשר את סקר הקרקע דרשה עיריית הרצליה מהחברה המבצעת אישורי בטיחות בסיסיים ודרכי פעולה במקרים של תרחישי סכנה לציבור (פליטת גזים רעילים, פיצוץ וכו'). כל אלה לא הומצאו בפנינו עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הפוליטיקה המשחתת
מוכיח ראש העיר ההזוי והמהנדס המטורלל שההגיון,השרות לעיר ותושביה אינם ממש ההילך המוביל אותם.כל פעילותם,ברוח ראש ממשלתנו ירום הודו,מהלכים אינטרסנטיים ואישיים וכמובן תדמיתם לכאורה לקראת הבחירות הקרובות.הזהום הנוראי שהם האחראיים להמשך קיומו סכון המצוק הכורכרי הים לידו והנזק לאנשים המבלים על האיזור ממש לא בראשם.הם, וקודמיהם-שהעלימו עין ותמכו במפעלים היותר מזהמים האפשריים אינם ממלאים חובתם להנעת התהליך לטיפול המיידי בזהום הנורא.מי יודע לאן ימשיך מעצם קיומו עוד ועוד בקרקע העירונית.יתכן ורק תביעה תעזור
אבי  |  18.02.18
1.
עוד הוכחה שעיריית הרצליה לא רוצה לבנות דיור
קריאה "בעברית" של הסיפור מוכיחה מעל ומעבר לכל ספק סביר, שמדובר בהנחיה של בכיר בעירייה לעצור את הפרוייקט, שלא יבנו חס וחלילה. השיטה הבירוקרטית הישראלית המוכרת שכשלא רוצים...., מטרטרים את המבקש ב"תביא עוד טופס". אז עכשיו זה ברור והרצליינים תזכרו - השנה שנת הבוחר.
החתול  |  14.02.18