אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחנים בבחינות מועצת רואי החשבון דורשים לפסול שאלות קשות צילום: תומי הרפז

נבחנים בבחינות מועצת רואי החשבון דורשים לפסול שאלות קשות

מספר נבחנים פנו ליו"ר מועצת רואי החשבון אמי פלמור: "התנהלות המועצה באשר לבחינות ההסמכה האמורות חרגה מכל מתחם אפשרי של סבירות והוגנות”

14.02.2018, 09:05 | עמרי מילמן
מספר נבחנים בבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון שלחו מכתב ליו"ר מועצת רואי החשבון אמי פלמור בדרישה לפסול כמה שאלות בעייתיות או לתת להם “פקטור” על הבחינה שנעשתה במתכונת חדשה ו”בלתי סבירה” לטענתם. "התנהלות המועצה... באשר לבחינות ההסמכה האמורות חרגה מכל מתחם אפשרי של סבירות והוגנות”, נטען במכתב שנשלח על ידי עורכי הדין אבישי חלפון ומאיה יעקובי ממשרד גולדפרב זליגמן. עורכי הדין מבקשים להופיע בפני מועצת רואי החשבון ולנמק את טיעוניהם בטרם יפורסמו ציוני הנבחנים. עוד הם מבקשים לקבל את תקנון הבחינות והנהלים, פרוטוקולים ומסמכים הנוגעים לשינוי מתכונת הבחינות ולתהליך בקרת האיכות שנעשתה לפני הבחינות ואחריהן.

נבחני הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת מדצמבר והבחינה בביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות מינואר טוענים כי הבחינות התאפיינו בסגנון שאלות חדש ובדרישות גבוהות יותר מהנבחנים, בעוד הנבחנים הסתמכו בלימודיהם על מתכונת הבחינות הקודמות. בפועל מאחר שטרם הסתיימה בדיקת המבחנים, טרם ידוע אם שיעור המעבר בהם יהיה באמת נמוך יותר מבמועדים הקודמים.

אמי פלמור, יו"ר מועצת רואי החשבון, צילום: משרד המשפטים אמי פלמור, יו"ר מועצת רואי החשבון | צילום: משרד המשפטים אמי פלמור, יו"ר מועצת רואי החשבון, צילום: משרד המשפטים

בתוך כך, פלמור הודיעה בשבוע שעבר כי מועצת רואי החשבון תשנה את מסלול ההסמכה ואת תהליך כתיבת בחינות המועצה: "אנו ערים לשיח הציבורי סביב בחינות המועצה וקשובים לו, ומגבשים תוכנית שתעסוק בטיוב הבחינות ובשינוי מסלול ההסמכה. על המועצה מוטל לפעול כדי שהנטל על הנבחנים יהיה מידתי ובחינות ההסמכה יהיו מקצועיות, מדויקות, רלוונטיות למקצוע והוגנות יותר. אך אין כל כוונה להפוך את הבחינות לקלות יותר". מועצת רואי החשבון: "הפנייה בעניין הבחינות נבחנת בימים אלה על ידי הגורמים המקצועיים”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות