אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אין לאף אחד תוכנית ללכת לבחירות"; ליברמן: "מצבנו גן עדן פלוס פלוס" צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי

נתניהו: "אין לאף אחד תוכנית ללכת לבחירות"; ליברמן: "מצבנו גן עדן פלוס פלוס"

למחרת ההמלצה להעמידו לדין באשמת שוחד, תקף ראש הממשלה את המשטרה בוועידת מרכז השלטון המקומי וקק"ל: "הדו"ח מחורר כמו גבינה שוויצרית"; שר החינוך נפתלי בנט: "קבלת מתנות בהיקף כזה אינה עומדת בציפיות אזרחי ישראל. לגבי הפן הערכי - הציבור יחליט ביום הבוחר"

14.02.2018, 11:56 | אדריאן פילוט

"הקואליציה יציבה, אין לא לי ולאף אחד אחר תוכניות ללכת לבחירות. נמשיך לעבוד יחד איתכם עד סוף הקדנציה", כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו היום (ד') בנאום בוועידת השלטון המקומי וקק"ל. "אחרי שקראתי את דו"ח ההמלצות, אני יכול להגיד שזה מסמך מוטה, קיצוני, מחורר כמו גבינה שווייצרית ולא מחזיק מים", הוסיף.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו אמר את הדברים יום לאחר הודעת המשטרה כי היא ממליצה להעמידו לדין בעבירות שוחד, מרמה הפרת אמונים בשני תיקי החקירה שבהם הוא מעורב - תיק 1000 (פרשת המתנות) ותיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

לדברי נתניהו, "אחרי שקראתי את דו"ח ההמלצות, אני אומר לכם: זה מסמך מוטה, קיצוני, מחורר כמו גבינה שוויצרתי ולא מחזיק מים. ראשית, הוא מתעלם ומטשטש חברות קרובה מאוד - של 20 שנה - בין מילצ'ן לביני ובין המשפחות שלנו. היו גם מתנות הדדיות עוד לפני שהייתי פוליטיקה. שנית, הוא מנפח את הסכומים ללא היכר, הכל למטרה כדי להגיע למספר הקסם. שלישית, כולם, כולל הפרשנים, מתעלמים משתי עובדות מוכחות: פעלתי פעמיים נגד מילצ'ן. פעם אחת בשבירת המונופול שלו בשוק כלי רכב ובפעם השנייה ופעלתי לסגור את ערוץ 10 והמניות שלו היו שוות כלום. אז איך אני יכול להיות מצד אחד לפעול לטובת מילצ'ן ומצד שני לפעול לרעת מילצ'ן. התשובה – לא זה ולא זה. אני פועל לפי העקרון של מה נכון למשק ולכלכלת ישראל. במקומות שאני פועל מתוך סמכותי - אני פועל לטובת מילצ'ן. פשוט עולם הפוך".

"ברגע שלפיד אומר 'נתניהו' הוא מקבל מחיאות כפיים ואני המלצות"

נתניהו המשיך ואמר כי, "הדו"ח הופך את היוצרות גם תיק 2000. אני לא בטוח שיש לחקור יחסי פוליטיקאיים ועיתונאים. איך יכול להיות שאני הבאתי לקבירת החוק ועוד 43 ח"כים שקידמו את החוק וקיבלו עיתונות מלטפת - לא חוקרים. זה אבסורד. כאשר אני שואל מה למשל אם שרת משפטים הביאה חו''ד מטעמו של נוני מוזס – לא חוקרים ולא ממליצים. העולם הפוך גם בענינו של לפיד. לפיד אמר שנחקר כשעה - ואותי שאלו כמה שאלות. שעה לו - וכמה שאלות לי. כל זה בחקירה של שעה וחצי. מה מתברר? לפיד איש מפתח. זה אותו לפיד שהבטיח להפיל אותי בכל מחיר והוא חבר קרוב של מילצ'ן - זה לא חטא. הוא גם הועסק על ידי מילצ'ן ודן עם מילצ'ן כשר אוצר ולא הדיר ידיו בעניין הזה. תחשבו מה היה קורה אם אני הייתי יושב עם מילצ'ן? היו פותחים במאה חקירות. ברגע שלפיד אומר "נתניהו" הוא מקבל מחיאות כפיים ואני המלצות".

נתניהו סיכם ואמר כי "המסמך הזה מנסה לייצג מצג שווא. למעט עניין הויזה, לא פעלתי לטובתו וכאשר פעלתי- זה היה נגדו. האמת תצא לאור ולא יצא מזה כלום".

רה"מ בנימין נתניהו
רה"מ בנימין נתניהו צילום: ווינט

בנט: "קבלת מתנות בהיקף כזה אינה עומדת בציפיות אזרחי ישראל"

שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס גם הוא להמלצות המשטרה בענייניו של נתניהו: "אתמול בערב היה רגע לא נעים לכל אזרח, ובוודאי לראש הממשלה עצמו. לפני הכול, הוא בן אדם. לרה''מ יש שתי משימות: לנהל את המדינה ולשמור על ביטחונה ולהוות דוגמא. כראש ממשלה הוא מנהל את המדינה באופן ראוי. נתניהו מחוייב לביטחון המדינה ואין לי ספק שמעולם לא יפגע בביטחון ישראל מען מטרה זרה. מתוך רצון לשקם את ביטחון ישראל, עזבתי את הייטק והצטרפתי אליו. כשהוא אמר שהוא פועל למען כלכלת ישאל ולמען ביטחון ישראל - אני מאמין לו. אולם לראש ממשלה ישנה משימה נוספת - לשמש דוגמא אישית. כמו בן גוריון שירד לנגד וקרא "בואו אחריי".

בנט המשיך: "ראש ממשלה לא צריך להיות מושלם ולא צריך לחיות בסגפנות, אבל הוא כן צריך להיות מישהו שאומרים עליו 'ככה צריך להיות'. לצערי קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כ"כ הרבה זמן איננה עומדת בציפיה זו של אזרחי ישראל", אמר.

"עם זאת החוק במדינת ישראל ברור והוא קובע שרה"מ רשאי להמשיך בתפקידו גם לאחר המלצות המשטרה. אני מייחל ומקווה עבור כולנו שהוא ייצא נקי בסוף התהליך. לאור זאת קיבלתי החלטה להמתין עד להכרעת היועמ"ש. לגבי הפן הערכי - יחליט הציבור ביום הבוחר. עד להכרעת היועץ אני קורא לכל הצדדים לקרוא באיפוק ובאחריות. יש להימנע מלהאשים את המשטרה בהפיכה שלטונית. אני סומך על המשטרה והעומדים בראשה. הדרך להחליף את הממשלה היא בקלפי. מדינת ישראל אינה מושחתת ולא הפכה לכזו במחי מהדורת חדשות".

נפתלי בנט. "לגבי הפן הערכי- הציבור יחליט ביום הבוחר", צילום: ווינט נפתלי בנט. "לגבי הפן הערכי- הציבור יחליט ביום הבוחר" | צילום: ווינט נפתלי בנט. "לגבי הפן הערכי- הציבור יחליט ביום הבוחר", צילום: ווינט

שקד: "מי שממליץ להעמיד לדין פוליטיקאי, זה רק אחד- אביחי מנדלבליט"

שרת המשפטים איילת שקד, שהשתתפה גם היא בוועידה נמנעה מהערות ביקורתיות כלפי ראש הממשלה ותקפה את התקשורת: "מי שממליץ להעמיד לדין פוליטיקאי, זה רק אחד- אביחי מנדלבליט. אני עובדת איתו כל יום ואין יום שאני לא מדבר איתו. אתם יכולים להיות רגועים שהוא זה שצריך לקבל את ההחלטה. אני סומכת על שיקול דעתו. זה שהוא עשה לפני תפקיד של מזכיר ממשלה, תובע, סנגור - זה יתרון".

שקד. "להיזהר מפליליזציה של המערכת הפוליטית", צילום: עמית שעל שקד. "להיזהר מפליליזציה של המערכת הפוליטית" | צילום: עמית שעל שקד. "להיזהר מפליליזציה של המערכת הפוליטית", צילום: עמית שעל

שקד המשיכה: "צריך להיזהר לא לעשות פליליזציה של המערכת הפוליטית. יש בתקשורת שיח רדוד - לקחת החלטות ענייניות ולנסות להדביק להם מראית פלילית. צריך להיזהר מזה. זה טוב שהיועמ''ש מכיר את המערכת הפוליטית. חזקת החפות בישראל הולכת ונשחקת. גם ראש הממשלה, האופנה הזו לחצות משפטים ברשתות החברתיות ובתקשורת - אופנה לא בריאה. גם חשוד ונאשם עומדת לו חזקת החפות ויש לו זכות של שם טוב. חייבים לשמור על זה וזה אחת הזכויות החשובות במדינת דמוקרטית".

ליברמן: מצבנו - גן עדן פלוס פלוס

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הציג עמדה אופטימית ביחס למצבו של נתניהו: "מצבנו? גן עדן פלוס פלוס. חזקת החפות שמורה לכל אזרח - לרבות ראש ממשלה. במדינה שלנו יש רק גוף אחד שיכול להרשיע - בית משפט. כל השאר זה ספרות זולה וריאליטי. ללא ספק עד שנתניהו לא יורשע הוא יכול להמשיך לכהן ללא בעיה. אם רה''מ יודח - זה הפיכה שלטונית.כל עוד לא יורשע בבית משפט הוא יכול להמשיך.יש רק דוגמא אחת של שר חוץ שנחשד בפלילים, עזב, יצא זכאי וחזר. זו פריבילגיה שאין לראש הממשלה".

ליברמן. "גן עדן פלוס פלוס", צילום: עמית שעל ליברמן. "גן עדן פלוס פלוס" | צילום: עמית שעל ליברמן. "גן עדן פלוס פלוס", צילום: עמית שעל

  

שר האוצר משה כחלון הבהיר אמש כי אין בכוונתו לפרק את הממשלה בעקבות המלצות משטרת ישראל להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על שוחד בתיקי 1000 ו-2000. "אני ער לרחשי הציבור, מימין ומשמאל, בנוגע להמלצות המשטרה סביב חקירות ראש הממשלה" מסר כחלון אמש והוסיף "החוק קובע כי רק היועץ המשפטי לממשלה רשאי לקבל החלטות בעניין הגשה או אי הגשה של כתב אישום. עד אז אמשיך להוביל ולנווט את הכלכלה הישראלית לרווחת כלל אזרחי ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
איזה מדינה של מתייפייפים! ביבי, מלאך! VS שיראק,סרקוזי,וברלוסקוני! כן ,צרפת ואירופה "רק" המציאו
איזה מדינה של מתייפייפים! ביבי, מלאך! VS שיראק,סרקוזי,וברלוסקוני! כן ,צרפת ואירופה "רק" המציאו את הדמוקרטיה .. ושם בכלל צוחקים על זה שסיגר ומשקאות זה שוחד חחח חיים בסרט פה מנסים לדפוק את עתיד המדינה בכוח, בשם ההתייפייפות, בקרוב גם נייר טואלט וקיסם שניים יחשב שוחד.. פחח.. אז זהו ש NOTאיזה מדינה של מתייפייפים ביבי מלאך VSשיראק סרקוזי וברלוסקוני! נ.ב שם במדינות הללו (שלא אוהבות כל כך את ישראל), שם כרגע מאחורי הגב שלכם!, הם מגחכים בקולי קולות! על האשמות "הסיגר והמשקאות" שהם בסיס האשמות "לשוחד" ! חח הם גם צוחקים מאחורי הגב על כך שראש ממשלה חי בבית חורבה! עם נזילות מהתקרה בזמן שנואם! וגם על כך שראש הממשלה טס במחלקת תיירים ! בושה וחרפה ראש ממשלה הוא פני המדינה ! ושם הם המציאו את הדמוקרטיה שלא באה על חשבון כבוד מינימלי למנהיג המדינה שהוא פני המדינה שאותה מייצג בעולם שזה מאוד חשוב! .
מי-שו  |  15.02.18
37.
אם ישראל גן עדן פלוס פלוס מדוע אתם משתיקים כל ביקורת כלפיכם ע"י חוקים???
אתה מתכוון גן עדן פלוס פלוס למילצ'ן ושכמותו, כל אותם מיליארדרים שקיבלו מחיקת חובות, קונגלומטים כגון טבע שעשו סיבוב ע"ח משלם המיסים הרשימה ארוכה מאוד. לא העניים בישראל שמספרם רק גודל, כמות הילדים מתחת לקו העוני שעולה, ניצולי שואה שחיים בחרפת רעב, נכים, ושאר העם שבקושי גומר את החודש. זאת כיון שאחוז המיסים בישראל הוא בערך 60% (ישיר + עקיף) כדי לרפד את המתנחלים, חברי הממשלה ושאר קרובי משפחה שנהנים להיות קרובים לצלחת. אז אולי תראו את האמת ולא מה שאתם מציירים כתמונה ורודה בשעה שאנשים נחנקים. חולי נפש אתם ובוחריכם.
ישראלי שפוי  |  15.02.18
לכל התגובות