אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כץ: לעיריות מותר להפעיל פקחים יהודים כדי לרשום דו"חות לעסקים שפועלים בשבת צילום: אלכס קולומויסקי

כץ: לעיריות מותר להפעיל פקחים יהודים כדי לרשום דו"חות לעסקים שפועלים בשבת

לדברי שר העבודה והרווחה ישנם שני סוגים של היתרים לעבודה בשבת. האחד נבחן בכל שבת מחדש והשני - היתרים ענפיים

14.02.2018, 11:43 | שחר אילן

לעיריות מותר להעסיק פקחים יהודים כדי לרשום דו"חות על הפעלת עסקים בשבת, כך לדברי שר העבודה והרווחה חיים כץ היום במליאת הכנסת בתשובה לשאילתה של ח"כ יואל רזבוזוב מ"יש עתיד". רזבוזוב התייחס לידיעה לפיה פקחי עיריית אשדוד שרשמו את הדו"חות לחנויות בשבתות האחרונות היו יהודים ושאל אם אין בדבר צביעות.

קראו עוד בכלכליסט

חיים כץ שר העבודה והרווחה , צילום: אלכס קולומויסקי חיים כץ שר העבודה והרווחה | צילום: אלכס קולומויסקי חיים כץ שר העבודה והרווחה , צילום: אלכס קולומויסקי

כץ ענה שחוק שעות עבודה ומנוחה מאפשר שני סוגים של היתרים לעבודה בשבת. היתר מסוג אחד נבחן כל שבת מחדש, דוגמת ההיתרים שמקבלת הרכבת לעבודת פיתוח ותחזוקה. היתרים מסוג אחר הם היתרים ענפיים לסוגים של עובדים והיתר כזה קיים "לסדרנים ושמשים". לדבריו, היועצים המשפטיים של העיריות הם שמאפשרים הפעלת פקחים מכוח סעיף זה ואינם מבקשים היתר ספציפי.

כץ סיפר על ההפתעה שלו כשגילה בחוף הים בהרצליה פקחים שרושמים דו"חות חניה בשבת. "פקחים נותנים שם רפורטים חבל על הזמן. התברר שיש להם היתר כללי לתת רפורטים. יש עיריות שעושות מה שהן רוצות, גם ראשון ואילת. זה הסדר מקומי אבל הם עובדים לפי חוק. בתל אביב אפשר לחנות בשבת בכחול לבן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות