אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל רשות המסים מסר עדות במשטרה בעניין "חוק מילצ'ן" צילום: עומר מסינגר

מנהל רשות המסים מסר עדות במשטרה בעניין "חוק מילצ'ן"

לפי המשטרה יאיר לפיד כשר אוצר סירב לבקשתו של נתניהו להאריך את החוק הקיים כך שהפטורים על דיווח על הכנסות בחו"ל יעמדו על 20 שנה במקום 10 שנים. גורמים המעורבים בנושא מציינים כי בקשה כזו לא הגיעה אז לרשות המסים

14.02.2018, 17:25 | עמרי מילמן

מנהל רשות המסים, משה אשר, מסר במסגרת חקירת נתניהו עדות למשטרה בנוגע ל"חוק מילצ'ן" - הפטור ממס ומדיווח על הכנסות מחו"ל לעולים חדשים ותושבים חוזרים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המשטרה, במסגרת חקירת פרשת 1000 עלה כי נתניהו ביקש משר האוצר דאז יאיר לפיד להאריך את החוק הקיים כך שהפטורים יעמדו על 20 שנה במקום 10 שנים. מילצ'ן שעלה לפני עשור, יידרש בסוף השנה הזו כבר לדווח על הכנסותיו מחו"ל ולשלם עליהן מס.

בנימין נתניהו ארנון מילצ בנימין נתניהו ארנון מילצ'ן ב-2005 | צילום: גטי אימג'ס בנימין נתניהו ארנון מילצ

לפי המשטרה לפיד סירב לבקשתו של נתניהו וכעת עולה כי גם מנהל רשות המסים נתבקש למסור עדות בנושא. עם זאת גורמים המעורבים בנושא מציינים כי בקשה כזו לא הגיעה לרשות המסים באותה התקופה. בכל מקרה מאז 2013 רשות המסים מנסה לבטל את אותו פטור מדיווח, אולם הצעה זו נופלת מחוק ההסדרים בכל פעם מחדש.

בתקציב 2019 ביקשו ברשות המסים לבטל את הסעיף בחוק המאפשר לשר האוצר להאריך את מסגרת ההטבות במידה והוא מוצא כי יש בכך ערך כלכלי, זאת בטענה כי זהו סעיף שלא נעשה בו שימוש ולא ייעשה בו שימוש (לראייה, מעולם לא תוקנו התקנות שמבהירות את הנושא). אולם סעיף זה יצא מחוק ההסדרים בעקבות לחץ של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, וכעת אמור לעבור חקיקה רגילה, שאם לשפוט לפי העבר לא צפויה להתקדם בקרוב.

מרשות המסים לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
המנהל הטוב ביותר שהחזיק במשרת מנהל רשות המסים
לכל המלעיזים הסתכלו על גביית המסים במהלך כהונתו של משה אשר שרק עולה ועולה. מדובר במנהל הכי מוכשר הכי משכיל הכי חכם שהחזיק במשרה. כל אלה שהיו לפניו מונו משיקולים פוליטיים גרידא ללא קשר ליכולתם להוביל גוף כזה חשוב. יתרה מזאת בא נראה לאן כל אחד הגיע אחרי שעזב אדמה חרוכה איפה הם היום. בואו נפגש בעוד מס' שנים ותראו לאן משה אשר יגיע.
ביטון מ  |  17.02.18
8.
The problem
אם באמת באמת רוצים ללמוד על הבעיה צריך לעקוב אחר ההיסטוריה של משה אשר מרגע מינוי ועד היום דרך דוח מבקר המדינה כל שנה!!!! צריך להמשיך לתביעתו את המדינה בבג״צ וכך מונה להיות המנהל כל זאת אחרי שראש הממשלה שר האוצר וחלק נכבד מאנשי הוועדה לבחירה טענו בתוקף כי אין לו כל כישורי ניהול בסיסיים . המדינה מתנהגת בחוסר אחריות כלפי תושביה כשממנה פקיד זוטר ללא יכולות כלל לראש מערכת חשובה כל כך! משה אשר השמיד כל חלקה טובה הפאסיביות הניהולית שלו וחוסר יכולותיו זועקים לשמים
Excellent  |  16.02.18
7.
מה שאותי הכי מעצבן זה שרשות המיסים מנסה לבטל חקיקה
זה דבר שצריך להחקר לעומק. רשות המיסים היא גוף מנהלתי ביצועי שאמור לגבות מיסים לפי החוק. מה שמוצא חן בעיניהם או לא מוצא חן בעיניהם לא רלבנטי. הם לא נבחרו על ידי הציבור ולא מייצגים את האינטרסים שלו. מה שהם רוצים זה לגבות. זה שהם מנסים להתערב בחקיקה - זה בדיוק אותו דבר כמו שאנשים פרטיים מנסים להתערב בחקיקה. זה לא לעניין וגם זה לא לעניין. אפילו אם הם חושבים שהם מצילים את העולם (ואני לא חושב שזה מה שהם עושים)
ארז  |  16.02.18
לכל התגובות