אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישה ראשונה לטן מאז עברה לבעלות קרן אייפקס צילום: יח"צ

רכישה ראשונה לטן מאז עברה לבעלות קרן אייפקס

חברת הדלק רכשה את השליטה בחברת "תדלוקים", המפעילה צי מכליות, מידי גיל שפר, שיישאר בתפקיד המנכ"ל

14.02.2018, 19:16 | גולן חזני

רכישה ראשונה לחברת הדלק טן מאז עברה לבעלות קרן אייפקס. ל"כלכליסט" נודע כי טן רכשה את השליטה בחברת תדלוקים מידיו של איש העסקים גיל שפר.

תדלוקים מתמחה בתדלוקי שטח באתרי בנייה ותשתיות באמצעות צי מיכליות ייעודי מחיר העיסקה לא נמסר אולם עומד על מיליוני שקלים. טן קיבלה אופציה לרכוש את יתרת מניותיו של שפר בחברה.

מדובר בחברה הפועל בתחום דומה לזה של SOS אנרגיה, שקרן פימי רכשה 50% ממניותיה באוקטובר האחרון תמורת 90 מיליון שקלך, אולם הרבה יותר קטנה והרבה יותר צעירה.

תדלוקים החלה את פעילותה ב-2016 ועם לקוחותיה נמנות קבוצות הבנייה הגדולות בישראל. החברה מפעילה צי מכליות הפועלות 24 שעות ביממה בכל רחבי הארץ ומתמחות בתדלוק ישיר לכלים הנדסיים ורכבי עבודה באתרי בנייה ותשתיות.

תחנת דלק של טן, צילום: יריב כץ תחנת דלק של טן | צילום: יריב כץ תחנת דלק של טן, צילום: יריב כץ

ערן וקנין, מנכ"ל טן, אישר את הידיעה ואמר ל"כלכליסט" כי "בתחום בו השירות ללקוח הוא מעל הכל, והצורך בשליטה, פיקוח ובקרה מאובדנים באתרי הבנייה בישראל כל כך מהותי, תדלוקים כמובילת שוק בהיבט השקיפות היתה הבחירה הטבעית ביותר. תדלוקים מפעילה מערכות שליטה ובקרה מתקדמות וחדשניות אשר היקנו לה מוניטין חזקים של אמינות וכפועל יוצא מאפשרת ללקוחותיה לחסוך עלויות תפעול משמעותיות תוך הגדלת פיריון העבודה באתרי הבנייה".

עבור טן מדובר ברכישה סינרגית לפעילות התדלוק שלה מחוץ לתחנות, כלומר תחום תדלוקי השטח. בטן מקווים כי במקביל לגידול הקבוע הקיים בפעילות הנוכחית של תדלוקים, יביא עימו שיתוף הפעולה בין החברות לדחיפה משמעותית בהיקף הפעילות של תדלוקים כבר בטווח הזמן הקצר תוך שימוש יעיל והדדי במשאבי שתי החברות.

שפר ימשיך לכהן כשותף מנהל ויישאר בתפקידו כמנכ"ל החברה. לצדדים גם אופציה הדדית למכירת יתרת המניות של שפר בשנת 2020.

את טן ייצגה בעסקה עורכת הדין טלי מנשה ממשרד מיתר ליקוורניק. את שפר ייצג עו"ד ינון לקס ממשרד שנקר-לקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות