אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסה גדולה בענף האופנה: הקפאת הליכים לרשת הוניגמן

בלעדי לכלכליסט

קריסה גדולה בענף האופנה: הקפאת הליכים לרשת הוניגמן

הרשת, שכוללת בין השאר את TNT, מפעילה כיום כ-140 סניפים ומעסיקה 1,100 עובדים; בניגוד למתחרות שלה, הרשת לא ביצעה מיזוגים ורכישות ולא פעלה לקבלת זיכיון של מותג בינלאומי

15.02.2018, 00:03 | אורנה יפת

רשת האופנה הוניגמן הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת בקשה להקפאת הליכים - כך נודע ל"כלכליסט". בית המשפט נעתר לבקשת החברה וכן הורה על מינויים של רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך-סגל כנאמנים של החברה בתקופת הקפאת הליכים אשר נקבעה ל-60 ימים.

קראו עוד בכלכליסט

הוניגמן נוסדה ב-1947 על ידי שרה ומשה הוניגמן. בתחילה היא הוקמה כחנות ילדים ומשם התפתחה לרשת אופנה לנשים וילדים. כיום החברה, שנמצאת בבעלות מיכה ויעקב הוניגמן, כוללת שלוש רשתות אופנה - הוניגמן נשים, הוניגמן ילדים ורשת הצעירים TNT. בסך הכל היא מפעילה כ-140 סניפים ומעסיקה 1,100 עובדים. בשיא מנתה הוניגמן, שנחשבת לרשת חשובה בענף, 180 סניפים. 

הבעיות של הוניגמן לא החלו כעת. בשנים האחרונות התרבו השמועות בענף האופנה על כך שהחברה נמצאת על המדף - אך ברשת הכחישו זאת. 

2017 היתה שנה קשה בהוניגמן, וגם 2018 החלה ברגל שמאל. חודש דצמבר, שהעיב על כל ענף האופנה, היקשה במיוחד על הרשתות שיש להן בעיות תזרים.

לאחרונה עזב את הוניגמן המנכ"ל בשנתיים האחרונות קובי מויסה. לפני שבוע וחצי חזר לתפקיד מיכה רונן, ששימש מנכ"ל במשך חמש שנים. בניגוד למתחרות שלה, הרשת לא ביצעה מיזוגים ורכישות ולא פעלה לקבלת זיכיון של מותג בינלאומי.

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט" רשת האופנה המוזלת יפו תל אביב, שמונה 13 סניפים, נקלעה להקפאת הליכים בשל חובות של 26 מיליון שקל.  

חנות של הוניגמן חנות של הוניגמן חנות של הוניגמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
חזירות סופה להתפוצץ. מישהו מבעלי החברות חשב עלינו כאשר
האופציה להזמין מחו"ל לא היתה קיימת? קרעו אותנו במחירים חזיריים כדי להתעשר עוד ועוד. שילמו מליוני שקלים על פרזנטורים וזמן פרסום וגלגלו עלינו את ההוצאות המטורפות. מוכרים חולצה ב-180 שח ובסוף עונה ב- 70% אחוז פחות - עדיין ברווח. זה לא מאפיין רק את ענף האופנה, במדינת החזירים זה קורה בכל התחומים.
בשם האיזון  |  18.02.18
26.
לכו לקנות בהוניגמן ו TNT ותמכו בתעשייה שמייצרת בישראל! זול שם ומאוד איכותי!
כנסו לקניונים ותיקנו מרשתות ישראליות ותגלו שגם בישראל מאוד מאוד זול היום לקנות ! תבינו שכולנו חלק בשרשרת המזון הזו , המפוטרים לא יוכלו לרכוש דירות, בגדים ועוד ועוד .. האבטלה זה כדור שלג שיהרוג את המדינה
זיגה  |  15.02.18
לכל התגובות